росія багато років системно інвестує в дезінформацію - Боррель

росія багато років системно інвестує в дезінформацію - Боррель

Укрінформ
росія системно намагається дестабілізувати західні демократії за допомогою машини брехні, і це потребує від ЄС скоординованих зусиль задля протидії інформаційним маніпуляціям кремля.

Про це 7 лютого у Брюсселі на конференції «Відповідь ЄС на закордонні інформаційні маніпуляції» заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вже протягом багатьох років росія інвестує у дезінформацію та в інформаційні маніпуляції у промислових масштабах - набагато більше, ніж ми вкладаємо у боротьбу проти дезінформації. Вони - фахівці цієї справи, вони використовують тисячі людей та роблять це системно й постійно. Це зброя... і як будь-яка зброя, вона завдає болю та вбиває. росія збудувала мережу й інфраструктуру обману, брехні та дестабілізації. Я свідомо використовую настільки потужні слова. Вони (росіяни - ред.) намагаються брехати та дестабілізувати наші суспільства на промисловому рівні», - розповів Боррель.

Він констатував, що російська пропагандистська машина намагається підірвати довіру громадськості західних країн до власних інституцій та медіа. Це є головною загрозою для ліберальних демократій, де відкрите суспільство має в основі інформацію, якою користуються громадяни. Якщо ця інформація є токсичною – демократія не може працювати, бо саме правдива інформація є її двигуном.

Читайте також: Українці воюють не тільки за свою свободу, а й за світові цінності - Боррель

«Мої звинувачення не є безпідставними. Ми маємо дуже багато доказів, що саме росія стоїть за координованими спробами маніпулювати громадськими дебатами в умовах відкритого суспільства. Починаючи з 2015 року, коли Європейська рада доручила нам протидіяти дезінформації, через наш ресурс EUvsDisinfo ми зібрали більше 15 тис. випадків таких маніпуляцій», – підкреслив високий представник ЄС.

За його словами, завдяки цим доказам Євросоюз зміг накласти обмежувальні заходи на «машину пропаганди» кремля, ефективно заборонити її діяльність у межах ЄС. Такі заходи не спрямовані на обмеження свободи висловлювання, навпаки, вони її захищають, як і право європейців отримувати достовірну інформацію.

Боррель указав, що Європейська служба зовнішніх дій поширила першу доповідь про іноземні інформаційні маніпуляції та загрози. Головним висновком цього дослідження є те, що росія мобілізувала для своїх кампаній дезінформації всі наявні ресурси, включаючи підконтрольні кремлю видання та дипломатичні канали, вона вдається до системного викривлення реальності, аби відвернути увагу власного суспільства та світової спільноти від військового вторгнення в Україну.

Читайте також: кремль запустив «цунамі пропаганди» після вторгнення в Україну - віцепрезидентка Єврокомісії

«Ми маємо запобігати таким діям конкретними заходами та зусиллями… Хочу скористатися цією нагодою, щоб оголосити, що ми створюємо новий центральний ресурс для аналізу загроз, що походять від закордонного втручання та інформаційних маніпуляцій. Це полегшить обмін інформацію стосовно витоків, загроз та інцидентів між усіма учасниками такої роботи. Це довга боротьба, яку неможливо виграти протягом однієї ночі, і нам потрібні відповідні інструменти. Центр обміну та аналізу інформації, створення якого передбачено у Стратегічному компасі ЄС, дозволить краще захистити наші демократії», – наголосив Боррель.

Він також наголосив на необхідності продовжувати всебічну підтримку України: «Зрозуміло, військовим шляхом, але також фінансово та дипломатично, включаючи боротьбу проти спроб кремля маніпулювати нашою громадською думкою».

«путін переконаний, що демократія є слабкою, що вона не зможе вистояти проти шоку війни та проти її наслідків, особливо, якщо вони супроводжуються брехнею про причини та обставини цієї війни. Це – одна із вирішальних битв нашого часу, яку ми маємо виграти», – резюмував високий представник ЄС.

Читайте також: Боррель указав країнам Африки на брехливість російської пропаганди

Як відомо, Європейський Союз з перших днів російського вторгнення виявив солідарність з Україною та надає нашій країні політичну, економічну, фінансову, гуманітарну й військову допомогу.

Особливу увагу ЄС приділяє поширенню правдивої інформації про природу агресивної російської війни та про справжні причини продовольчої й енергетичної кризи, яка стала прямим наслідком дій рф.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-