Канада виплатить корінним народам понад $2 мільярди за нехтування їх культурою

Канада виплатить корінним народам понад $2 мільярди за нехтування їх культурою

Укрінформ
Уряд Канади та представники понад 300 корінних народів, які проживають на території країни, домовилися про фінансову компенсацію за шкідливу попередню державну політику у розмірі 2,8 млрд канадських дол (близько 2,1 млрд дол США).

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це пише CBC News.

“Федеральний уряд та 325 корінних народів погодилися 2,8 мільярдами доларів врегулювати колективний позов, яким вимагалася виплата репарацій за втрату мови й культури, зумовлену індіанськими школами-інтернатами”, - йдеться у матеріалі. 

Читайте також: Канада відправила до Європи бойовий фрегат

Зазначається, що це рішення ще має бути затверджене Федеральним судом перед тим, як кошти почнуть виплачуватися постраждалим, які подали позов проти уряду Канади ще в 2012-му році. 

“Канада погодилася перерахувати 2,8 млрд дол компенсаційних коштів до нового трастового фонду, який діятиме 20 років, якщо суд затвердить угоду. Фонд діятиме незалежно від федерального уряду”, - зауважує CBC News. 

Читайте також: Канада доправила в Україну вже більш як 3 000 тонн військової допомоги

Кошти мають бути використані на “відновлення, захист, пропагування та підтримку мов та культури корінних народів”.

Як відомо, в Канаді діти індіанців були зобов'язані відвідувати школи-інтернати, які намагалися асимілювати їх, нав’язуючи англійську мову та християнство. Однак такі навчальні заклади погано фінансувалися, а з дітьми там часто погано поводилися, чимало з них голодували й помирали від інфекційних хвороб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-