Латвія на знак солідарності з Естонією знижує рівень дипвідносин з рф

Латвія на знак солідарності з Естонією знижує рівень дипвідносин з рф

Укрінформ
Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що на знак солідарності з Естонією Латвія з 24 лютого знизить рівень дипломатичних відносин з росією.

Як передає Укрінформ, про це він написав у своєму Tвіттері.

«Зважаючи на той факт, що агресія росії проти України триває, і на знак солідарності з Естонією, з 24 лютого Латвія знизить рівень дипломатичного представництва в росії до рівня тимчасового повіреного, відповідно вимагаючи від росії діяти аналогічно», - написав Рінкевичс.

У Литві аналогічне рішення ухвалили ще у квітні минулого року, відтоді інтереси Вільнюса в москві представляє тимчасовий повірений.

Сьогодні міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу заявив, що закликає країни-члени ЄС дотримуватися принципу паритетності в дипломатичних відносинах з росією, згідно з яким кількість дипломатів в обох країнах має бути однаковою.

Раніше в понеділок МЗС рф заявило Послу Естонії в росії про зниження рівня дипломатичних відносин двох країн. Лайдре наказано залишити росію до 7 лютого 2023 року. Відповідно, росія також відкличе свого посла в Естонії Володимира Ліпаєва. Далі представлятимуть обидві країни тимчасові повірені в Таллінні та москві.

Читайте також: Будемо дотримуватися паритету: Естонія відреагувала на вислання посла з рф

Як повідомляв Укрінформ, 11 січня естонське МЗС поінформувало посла рф про рішення, відповідно до якого росія повинна до 1 лютого 2023 року скоротити кількість співробітників свого посольства в Таллінні до 8 дипломатів і 15 відряджених адміністративно-технічних та обслуговуючих працівників. Мета цього – «добитися паритету чи еквівалентності у чисельності посад у посольстві», в результаті чого «кількість існуючих посад у російських та естонських представництвах, що діють у столицях, буде урівняна».

На думку естонської сторони, в умовах агресивної війни рф проти України «нинішній розмір російського представництва не є виправданим».

Наразі у російському посольстві в Таллінні працює 21 дипломат і 23 працівники без дипломатичного статусу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-