росія вислала посла Естонії

росія вислала посла Естонії

Укрінформ
Міністерство закордонних справ росії викликало посла Естонії в москві Маргуса Лайдре і заявило йому про пониження рівня диппредставника в обох країнах до тимчасового повіреного у справах і наказало йому залишити рф до 7 лютого.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на ТГ-канал російського МЗС. 

Послу також був заявлений "рішучий протест у зв'язку з діями естонської влади". москва звинувачує Естонію в "цілеспрямованому руйнуванні всього комплексу відносин з росією", "тотальній русофобії, культивуванні ворожості".

Такі дії та визначення зовнішньополітичне відомство рф використовувало через нещодавнє рішення Естонії щодо скорочення чисельного складу російського посольства в Таллінні.

Читайте також: Естонія передає Україні всі свої 155-міліметрові гаубиці

Як повідомляв Укрінформ, 11 січня естонське МЗС поінформувало посла рф про рішення, відповідно до якого росія має до 1 лютого 2023 року скоротити кількість співробітників свого посольства в Таллінні до 8 дипломатів і 15 прикомандированих адміністративно-технічних та обслуговуючих працівників. Мета цього - "домогтися паритету або еквівалентності в чисельності посад у посольстві", унаслідок чого "кількість наявних посад у російських та естонських представництвах, що діють у столицях, буде зрівняно".

На думку естонської сторони, в умовах агресивної війни рф проти України "нинішній розмір російського представництва не виправданий".

Нині у російському посольстві в Таллінні працює 21 дипломат і 23 працівники без дипломатичного статусу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-