Норвегія на тлі мобілізації в росії посилює заходи безпеки на кордоні

Норвегія на тлі мобілізації в росії посилює заходи безпеки на кордоні

Укрінформ
Норвегія посилить заходи безпеки на кордоні з росією і буде готова у найкоротші терміни повністю закрити кордон.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє High North News із посиланням на заяву міністра юстиції та громадської безпеки Норвегії Емілі Енгер Мел.

Міністр зазначила, що 198-кілометровий норвезько-російський кордон патрулюється та контролюється гарнізоном оборони в Сьор-Варангері, тепер прикордонники отримають додатковий інструмент контролю у вигляді поліцейського гелікоптера з датчиками.

«Поліція контролює пункт пропуску Стурскуг, і тепер її присутність також буде посилена в прикордонній зоні за межами прикордонної станції. Поліцейський гелікоптер буде корисним інструментом для моніторингу прикордонної зони з норвезької сторони», — заявила Емілі Енгер Мел.

Вона додала, що підвищені заходи контролю пов’язані з проведенням мобілізації та можливою забороною на в’їзд для громадян росії, через що збільшується ризик незаконного перетину кордону за межами пункту пропуску Стурскуг.

Читайте також: Швидке визнання путіним проблем із мобілізацією підкреслює її неефективність - розвідка Британії

29 вересня уряд сусідньої Фінляндії оголосив про обмеження, спрямовані на повне припинення туристичного руху та пов’язаного з ним транзиту з росії. Уряд Норвегії готовий ввести подібні обмеження, заявила Емілі Енгер Мел.

«Ми швидко закриємо кордон, якщо це буде необхідно, зміни можуть відбутися миттєво. У Норвегію приїжджають мало росіян порівняно з Фінляндією, тут ситуація інша. Стурскуг – наша єдина прикордонна станція в напрямку росії. Ми ведемо тісний діалог з норвезькою поліцією та норвезькою митницею щодо розвитку подій на кордоні, всі, хто прибуває, перевіряються», - сказала вона.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Норвегія офіційно зупинила дію угоди про спрощений візовий режим з росією.

Фото: Aleksander Ramsland/The Norwegian Armed Forces

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-