Генасамблея ООН відхилила вигідну росії резолюцію щодо Чорнобиля

Генасамблея ООН відхилила вигідну росії резолюцію щодо Чорнобиля

Укрінформ
Генеральна Асамблея ООН у четвер проголосувала проти білоруської резолюції, яку ініціювала росія, щодо відкладення доповіді генсека Організації про ситуацію на Чорнобильській АЕС.

Як передає власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку, за ухвалення резолюції проголосували лише дев'ять країн, проти - 77, утрималися 45.

Резолюція в разі її ухвалення передбачала б відкладення доповіді генсека ООН до наступної сесії ГА, що дало б змогу приховати дії росії в Чорнобильській зоні під час вторгнення в Україну.

У виступі на засіданні ГА постійний представник України при ООН Сергій Кислиця нагадав, що генеральний секретар має представити на 77-й сесії доповідь про виконання раніше ухваленої резолюції щодо «зміцнення міжнародного співробітництва та координації зусиль з вивчення, пом'якшення та мінімізації наслідків Чорнобильської катастрофи».

Враховуючи останні події навколо Чорнобильської АЕС, забезпечення права Генасамблеї на «отримання своєчасної та достовірної інформації про поточну ситуацію та її наслідки видається ще більш нагальним та актуальним», додав він.

Читайте також: СБУ зібрала докази ядерного тероризму росіян у Зоні відчуження

«Українська делегація шокована спробою приховування інформації про поточну ситуацію на об'єкті, який і нині становить загрозу ядерній безпеці на глобальному рівні… Це була спроба запобігти донесенню генсеком до Генеральної Асамблеї величезного масиву фактів, установлених експертами, а не політиками», - зазначив Кислиця, коментуючи запропонований білоруською делегацією проєкт документа.

За його словами, це також було спробою перешкодити ГА ООН вжити заходів після виголошення доповіді генсека.

Читайте також: США засудили дії росії проти українських ядерних об’єктів

Український дипломат зауважив, що жодних переконливих пояснень, чому Генеральна Асамблея має ігнорувати власне консенсусне рішення щодо заслухання такої доповіді надано не було. З цього приводу не проводилися жодних консультацій.

«У справжнього організатора навіть забракло сміливості представити цю пропозицію самому, натомість він використав своїх проксі», - констатував Кислиця, маючи на увазі, відповідно росію та білорусь.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-