Єврокомісія визначила головні проблеми щодо дотримання верховенства права в ЄС

Єврокомісія визначила головні проблеми щодо дотримання верховенства права в ЄС

Укрінформ
Європейська комісія оприлюднила третю доповідь щодо стану дотримання верховенства права в країнах ЄС, в якій ідеться про певні проблеми у контексті реформування системи судової влади, дотримання фундаментальних свобод та боротьби з корупцією.

Про ухвалення доповіді повідомили віцепрезидент Єврокомісії Вера Юрова та єврокомісар з питань права Дідьє Рейндерс на пресконференції у Люксембурзі, передає кореспондент Укрінформу.

«Цьогорічна доповідь з’явилася в надзвичайному геополітичному контексті. російське вторгнення в Україну є ще одним нагадуванням про те, що фундаментальні права людини та верховенство права є основами демократії, а також що саме їх намагаються атакувати певні актори. Війна проти України є також війною проти демократичного напрямку розвитку, який Україна обрала для себе протягом минулих років», - наголосила Юрова.

Вона підкреслила, що доповідь Єврокомісії з верховенства права є передусім превентивним механізмом, який має на меті підтримання діалогу та формування взаємної довіри. У документі фокусується увага на чотирьох головних складових поняття верховенства права, зокрема на стані судової системи, антикорупційних структур, свободи медіа та плюралізму, а також на системі стримувань і противаг у державних інституціях.

Читайте також: Єврокомісія вже починає працювати з Україною як із майбутнім членом ЄС – Кулеба

«Багато країн пересвідчилися, що реформа правосуддя породжує суперечності, тож важливо мати відповідні дебати та консультації з Європейською комісією або з Венеціанською комісією. Реформа судової системи для демократії - це як операція на відкритому серці, тому що вона стосується одного із ключових інструментів стримувань та противаг», - сказала віцепрезидент ЄК.

За її словами, найвищий рівень довіри громадськості до незалежності судів (понад 75 відсотків) зареєстрований у Фінляндії, Данії, Австрії, Люксембурзі, Нідерландах та Німеччині. Водночас цей показник не перевищує 30 відсотків у таких країнах, як Словаччина, Польща та Хорватія. Доповідь допомагає Єврокомісії визначати недоліки у цій сфері, що існують як на загальноєвропейському рівні, так і на національному.

Юрова окремо наголосила, що країни-члени мають зробити більше для забезпечення свободи медіа, захисту журналістів від тиску і погроз. З цією метою Єврокомісія завершує роботу над Актом свободи медіа, що буде представлений після літніх канікул та допоможе вирішувати проблеми із свободою медіа, що загострилися під час пандемії COVID-19 та внаслідок воєнної агресії росії проти України.

Своєю чергою єврокомісар Рейндерс наголосив, що на тлі російської агресії росії проти України для європейського суспільства як ніколи важливо дотримуватися спільних цінностей та захищати верховенство права.

Читайте також: Єврокомісія готує правову основу для конфіскації активів рф на користь України - фон дер Ляєн

«Якщо ми маємо намір зберігати авторитет на міжнародній сцені, маємо показати, що ми здатні дотримуватися спільних цінностей та забезпечувати їх виконання в усьому Європейському Союзі. …Наші рекомендації стосуються кожної з країн-членів, вони враховують особливості кожної з національних правових систем», - сказав Рейндерс.

Він зауважив, що рекомендації, що містяться у доповіді Єврокомісії, не суперечать використанню нею за потреби вже наявних інструментів правового впливу, включаючи процедури правового розслідування та звернення до рішень Суду ЄС.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-