Єврокомісія готує правову основу для конфіскації активів рф на користь України - фон дер Ляєн

Єврокомісія готує правову основу для конфіскації активів рф на користь України - фон дер Ляєн

Укрінформ
Європейська комісія розглядає можливість використання заморожених російських активів для відновлення України та готує для цього відповідні правові умови.

Про це сьогодні у Страсбурзі під час пресконференції після презентації на пленарному засіданні Європарламенту пріоритетів Чеського головування в ЄС заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я думаю, що це справа справедливості – розглянути це питання. Ми працюємо над правовою основою, щоб активи росії і частково активи олігархів могли бути використані для відновлення України», - сказала фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що міжнародна конференція з відновлення України, яка щойно відбулася в швейцарському Лугано, була дуже успішною, оскільки змогла поєднати багато ініціатив та зосередити їх на реалізації головних принципів відновлення України.

«Слідом за цим відбудеться велика конференція під егідою Німецького головування в G7 та Європейської комісії, метою якої є об’єднання всіх видатних глобальних експертів з відновлення. Ми ніколи не мали такого відновлення раніше, тож ми потребуємо найяскравіших та кращих у цій галузі. Безумовно, має бути запроваджена система управління, яка буде компетентною, підзвітною, переконливою для всіх ініціатив, що отримають фінансування та поєднають інвестиції з реформами для відновлення України», - додала Урсула фон дер Ляєн.

Читайте також: ЄС готує план на випадок повного припинення поставок російського газу

Як повідомлялося, вже зараз план повоєнного відновлення України оцінюється у суму більше 750 млрд доларів. Позиція уряду України полягає у тому, що ключовим джерелом відновлення України мають бути конфісковані активи росії та російських олігархів, оскільки саме російська влада розв’язала війну.

За різними оцінками, заморожені в результаті санкцій Заходу активи росії можуть становити від 300 до 500 мільярдів доларів США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-