ЄС готує план на випадок повного припинення поставок російського газу

ЄС готує план на випадок повного припинення поставок російського газу

Укрінформ
За два тижні Європейська комісія подасть надзвичайний план дій на випадок переривання та повного припинення поставок російського газу, він передбачатиме забезпечення газом найбільш вразливих країн та верств населення.

Про це сьогодні у Страсбурзі, після презентації на пленарному засіданні Європарламенту пріоритетів чеського головування ЄС заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми готуємося до всіх можливих подій, що стосуються постачання газу з росії. За два тижні Єврокомісія представить надзвичайний план дій, який матиме за основу національні надзвичайні плани країн-членів на випадок переривання та повного припинення постачання російського газу. Це потребує нашої чіткої координації», - зазначила президентка Єврокомісії.

Читайте також: Німеччина вважає, що росія може припинити поставки газу трубопроводом Nord Stream 1

За її словами, під час чеського головування ЄС, в частині забезпечення ЄС новою енергією, головний фокус буде зроблений на єдиному напрямку руху з метою позбавитися залежності від російського викопного палива. Для цього Єврокомісія вже представила пакет RePower EU, який має три складові. Перша передбачає диверсифікацію постачання від росії на користь більш надійних постачальників, що мають довіру. Друга - підвищення енергоефективності, що є дуже потужним інструментом. Нарешті, третя складова енергонезалежності ЄС – це масовані інвестиції у відновлювані джерела енергії.

Цей, третій, напрямок передбачає інвестування до 300 млрд євро у реалізацію Європейського зеленого курсу, що має з часом значно збільшити питому вагу відновлюваної енергетики.

Читайте також: Польща розширить потужність своїх газосховищ на 25%

Фон дер Ляєн наголосила, що на цьому етапі Єврокомісія продовжує уважно слідкувати за динамікою постачання газу. Наразі найпершим завданням є заповнення газових сховищ перед наступним опалювальним сезоном.

Тиждень тому, за словами президентки Єврокомісії, європейські газові сховища були заповнені на 55%, зараз цей показник має бути дещо вищим.

Країни-члени дійшли згоди щодо спільної закупівлі газу, окрім російського. ЄС уклав угоду із Сполученими Штатами про збільшення постачання скрапленого газу LNG, і наразі обсяги такого постачання потроїлися. Інші постачальники також наростили доставку LNG в країни ЄС, що збільшило поставки цього пального до Європи на 75%, не враховуючи обсягів, які ЄС отримує через трубопроводи.

Читайте також: Штати вперше в історії поставили до Європи більше газу, ніж росія – глава IEA

«Таким на цей момент є статус-кво. Якщо настане найгірше, ми маємо бути готовими. Це саме та причина, чому Єврокомісія зараз готує надзвичайний план. Всі країни-члени мають свої плани дій на випадок надзвичайної ситуації, ми їх оновили разом. Зараз дуже важливо зробити їх огляд та відпрацювати скоординований підхід до можливого повного переривання у постачанні російського газу», - сказала президент Європейської комісії.

При цьому, на її переконання, слід враховувати два моменти.

"Подумати про те, де газ є необхідним найбільше, і як ми можемо забезпечити його доставку, і про те, як ми можемо захистити споживачів та таш єдиний ринок», - сказала очільниця Єврокомісії.

Як повідомлялося, росія намагається використовувати газ як зброю проти колективного Заходу та вже зупинила постачання газу до кількох країн ЄС під приводом того, що ці країни відхилили вимогу кремля щодо оплати за російський газ у російських рублях. Крім того, росія обмежила постачання газу до Європи через "Північний потік - 1" у зв’язку з «технічним обслуговуванням».

Читайте також: Експорт української електроенергії до ЄС може замістити частину газу з рф

Після російського вторгнення в Україну ЄС вжив проти країни-агресора шість пакетів економічних санкцій, які включають обмеження на постачання на європейський ринок російського вугілля й нафти. Нині країни ЄС опрацьовують сьомий пакет санкцій проти росії, який може стосуватися обмежень на постачання російського газу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-