Німеччина не збирається платити за російський газ у рублях

Німеччина не збирається платити за російський газ у рублях

Укрінформ
Німеччина не планує платити в рублях росії за газ і не піддаватиметься газовому шантажу москви.

Про це сказав міністр економіки, віцеканцлер ФРН Роберт Габек на брифінгу 27 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Оплата відбувається в євро на рахунок «Газпромбанку». Німецькі підприємства дотримуються контрактів. Для мене важливо, що не буде оплати в рублях, що ми не піддамося шантажу», - заявив політик. Він також повідомив, що наразі російський газ у Німеччину «поступає стабільно та в звичайних обсягах».

Габек пояснив, що припинення постачання газу до Польщі та Болгарії не вважає «попередженням», а назвав це «використанням енергії як зброю». Водночас він не вважає цю ситуацію «попередженням» для Німеччини, але додав, що «політично треба бути готовими до всього». При цьому глава Мінекономіки запевнив, що ФРН не буде «беззахисною» в разі, якщо росія вирішить зупинити поставки газу до Німеччини.

Залежність від російських енергоносіїв «свідомо підвищувалася останніми роками», визнав Габек. Наразі країна потребує диверсифікації джерел енергопостачання, оновлення інфраструктури, LNG-терміналів, над створенням яких ведеться активна робота. «Відхід від енергетичної залежності відбувається швидше, ніж очікувалося», - заявив віцеканцлер.

Він додав, що треба рахуватися з перервами в постачанні, зростанням цін, можливим дефіцитом на місцях. «Але я не вихожу з того, що дійде до національної катастрофи», - заявив Габек.

Він наголосив також, що треба будь-що уникнути ситуації, коли європейські санкції приведуть до різкого стрибка цін, після чого росія зможе запропонувати деяким країнам дисконт, щоб підірвати солідарність ЄС. «Такого не має статися. Потрібно проводити стратегію спротиву. Ми маємо підтримати інші країни, щоб вони не упали в руки путіна», - підкреслив Габек.

Нагадаємо, росія припинила постачання газу Болгарії та Польщі.

Читайте також: росія знову використовує газ як інструмент для шантажу – Єврокомісія

Повідомлення російської пропаганди, що Австрія, нібито, погодилася платити москві за газ у рублях, спростував федеральний канцлер країни Карл Негаммер. За його словами, австрійська нафтогазова компанія OMV "продовжить оплачувати поставки газу з росії в євро. Австрія дотримується спільно узгоджених санкцій ЄС до крапки і коми".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-