У Латвії позбавлятимуть громадянства за підтримку вторгнення росії в Україну

У Латвії позбавлятимуть громадянства за підтримку вторгнення росії в Україну

Укрінформ
Парламент Латвії підтримав у другому, остаточному читанні запропоновані мін'юстом поправки до законодавства, що дозволяють позбавляти громадянства осіб, які підтримують воєнні злочини та агресивні війни.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт парламенту Латвії.

Особа може бути позбавлена ​​громадянства Латвії, якщо вона надала значну фінансову, матеріальну, пропагандистську, технологічну або іншу підтримку країнам чи особам, які вчинили дії (зокрема геноцид, злочини проти миру, злочини проти людяності, воєнні злочини), що підривають або загрожують демократії, територіальній цілісності, суверенітету та незалежності держав або їхньому конституційному устрою.

Це також стосується випадків, коли особа безпосередньо брала участь у вищезгаданих діях. Інформація про те, що зацікавлена ​​особа вчинила будь-яку з цих дій, надається органами національної безпеки Латвії. Оспорювання та оскарження рішення не призупиняє його дії.

Читайте також: Сейм Латвії визнав агресію та воєнні злочини рф в Україні геноцидом

Як пояснюється в анотації до законопроєкту, такий захід необхідний, аби латвійське громадянство не зберігалося за особами, котрі здійснювали та підтримували заборонену й засуджувану діяльність, несумісну з цінностями Латвії як демократичної держави.

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування.

Розробка та внесення поправок до Закону "Про громадянство" відбулися на тлі повномасштабного вторгнення росії в Україну, яке почалося 24 лютого.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-