Віцеспікер парламенту Естонії пропонує заборонити мовлення прокремлівських телеканалів

Віцеспікер парламенту Естонії пропонує заборонити мовлення прокремлівських телеканалів

Укрінформ
Перший віцеспікер Рійгікогу (парламенту Естонії) від Партії реформ Ханно Певкур запропонував заборонити мовлення російських телеканалів.

Про це він написав у колонці для порталу національного телерадіомовлення ERR.

«Абсурдно, коли вільний доступ каналів, наповнених розпалюванням ворожнечі, оплачує платник податків, але при цьому фінські канали, які за радянських часів відкрили нам вільний світ, не входять до основного пакета кабельного телебачення», — вважає Певкур.

За його словами, «ні для кого не секрет, що підконтрольні Кремлю канали, перш за все Перший канал, RT і PBK (Перший балтійський канал, що створюється на основі контенту російського Першого каналу - ред.), а також багато інших, безпосередньо і приховано поширюють пропаганду російської верхівки влади».

«Зрозуміло, що поширення пропаганди Кремля стає причиною нестабільності в Естонії. Знаходження поза культурним простором Європи безперечно суперечить інтересам Естонії. Звичайно, не кожний посил Кремля переслідує лише військові інтереси. Для розколу сусідів, які взяли курс на Захід, також підходять розмови про "гомопропаганду" та "утиски співвітчизників"», — пише Певкур.

Читайте також: ЄС засудив заборону Deutsche Welle у Росії

Він нагадує, що в Естонії багато виборців, рідною мовою для яких є російська, і ці люди, як і раніше, віддають перевагу російським телеканалам та інформаційному простору. «З урахуванням міркувань безпеки та інтересів Естонії я вважаю неприпустимим продовження діяльності таких телеканалів... Немає жодного раціонального пояснення, чому в Естонії вільно працюють російські телеканали, які свідомо розповсюджують кремлівську пропаганду», — вважає віцеспікер Рійгікогу.

Як позитивний приклад Певкур навів Німеччину, де минулого тижня було заборонено мовлення російського телеканалу Russia Today.

Читайте також: Токсичність Russia Today: як кремлівський рупор блокують від Німеччини до Еквадору

Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня Комісія з ліцензування та нагляду за органами ЗМІ Німеччини не дозволила мовлення російського пропагандистського каналу RT DE (Russia Today Deutschland). Німецькомовний канал RT DE, зміст якого формується у Москві, орієнтований на німецьку телеаудиторію.

Російський уряд тоді ж погрожував вжити заходів у відповідь проти німецьких мовників у РФ, а також – звернутися до суду. Справді, МЗС РФ оперативно оголосило про закриття російського бюро Deutsche Welle.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-