США, Канада, ЄС і Британія засудили дії режиму Лукашенка - спільна заява

США, Канада, ЄС і Британія засудили дії режиму Лукашенка - спільна заява

Укрінформ
Сполучені Штати, Канада, Європейський Союз і Велика Британія виступили зі спільною заявою щодо скоординованої політики проти дій режиму Білорусі, закликавши Мінськ припинити нелегальну міграцію до ЄС, а також покласти край політичним репресіям.

Текст заяви оприлюднений у четвер на офіційному сайті Державного департаменту США, передає Укрінформ. 

«Ми вкотре вимагаємо від режиму Лукашенка негайно та повністю припинити організацію нелегальної міграції через кордони з ЄС»,- йдеться в документі.

При цьому наголошується, що всі, хто сприяє незаконному перетину зовнішніх кордонів ЄС – у Білорусі або за її межами – зазнаватиме покарання.

Крім того, західні держави наголосили на необхідності звільнення всіх людей, яких ув’язнив режим Лукашенка через їхнє прагнення висловити правду про те, що відбувається в країні.

«Ми закликаємо режим без усіляких умов та зволікань звільнити майже 900 політичних в’язнів, припинити свою кампанію репресій, виконати рекомендації незалежної експертної місії Московського механізму ОБСЄ та вжити суттєвих кроків для вирішення питань, порушених у рамках Віденського механізму ОБСЄ»,- наголошується в документі.

У заяві також підкреслюється, режим Лукашенка «має негайно розпочати всебічний і справжній політичний діалог з представниками демократичної опозиції та громадянського суспільства за сприяння ОБСЄ». У кінцевому рахунку це має призвести до нових вільних і чесних президентських виборів під міжнародним спостереженням.

Як повідомляв Укрінформ, у четвер США, ЄС та Канада оголосили про введення нових санкцій проти режиму в Білорусі, який займається репресіями в країні, а також сприяє створенню міграційної кризи на кордонах з ЄС.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-