Чорноморський регіон зберігає стратегічне значення для НАТО - Столтенберг

Чорноморський регіон зберігає стратегічне значення для НАТО - Столтенберг

Укрінформ
Генеральний секретар НАТО підтвердив, що стабільність у регіоні Чорного моря продовжує залишатися питанням стратегічної ваги для Альянсу.

Про це Єнс Столтенберг заявив на пресконференції за підсумками першого дня роботи Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони, яка відбувається у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми збільшили власну присутність у Чорному морі, оскільки регіон має стратегічну важливість для Альянсу. Три країни-члени НАТО є прибережними державами, - Туреччина, Румунія і Болгарія. Ми маємо тут двох дуже близьких партнерів - Грузію й Україну. Ми бачили незаконну анексію Криму й агресивну поведінку Росії в Чорному морі. Тож ми збільшили нашу присутність у повітрі, на суходолі та в морі. Ми постійно оцінюємо, що можемо зробити більше… для підвищення нашої здатності швидко розгортати війська, якщо вони будуть необхідними. Це точно та причина, з якої ми потребуємо у військах високої готовності», - підкреслив Столтенберг.

Читайте також: На наступному саміті НАТО підтвердить підтримку України й Грузії – Столтенберг

Як відомо, після незаконної анексії Криму 2014 року, а також у зв’язку з агресивною поведінкою Росії в Чорному та Азовському морях, НАТО послідовно посилює свою присутність у регіоні.

Це проявляється у регулярних заходах кораблів НАТО у Чорне море, посиленні військових спроможностей прибережних членів та партнерів Альянсу, проведенні спільних навчань, повітряного патрулювання тощо.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-