Три події світу. Платформа з перспективою, виклики Афганістану та німецька інтрига

Три події світу. Платформа з перспективою, виклики Афганістану та німецька інтрига

Укрінформ
У Києві пройшов установчий саміт «Кримської платформи»

Ситуація в Афганістані і надалі впливає на міжнародні відносини. У «великих перегонах» у Німеччині відбулася зміна лідера.

Саміт «Кримської платформи» зібрав понад чотири десятки учасників, у ньому взяли участь делегації всіх країн НАТО та Європейського Союзу, що стало потужним політичним сигналом  для світової спільноти. Створено майданчик для постійного обговорення шляхів деокупації Криму, і сам факт його появи помітно дратує Кремль. Росія прагнула применшити значення саміту, проте без особливих успіхів.

Однак не варто спочивати на лаврах. Прикінцева резолюція саміту «Кримської платформи», на жаль, не є обов’язковою для виконання НАТО та Європейським Союзом, і Україні доведеться чимало працювати з країнами Азії, Африки, Латинської Америки, які складають більшість членів Генеральної Асамблеї ООН. Цікаво, що на полях саміту пройшла зустріч міністрів енергетики України, Німеччини та США, під час якої йшлося про долю NordStream2.  Добиватися деокупації Кримського півострова має насамперед Україна, тому матрицю «Кримської платформи» потрібно якнайшвидше наповнювати предметним змістом.

Фото: АА
Фото: АА

Ситуація в Афганістані продовжує привертати увагу всього світу. Низка вибухів, які пролунали минулого тижня біля Кабульського аеропорту імена Хаміда Карзая, забрали життя 170 людей, серед яких 13 американських військових. Відповідальність за масштабний теракт взяла на себе «Ісламська Держава», відносини якої з рухом «Талібан» складно назвати безхмарними.  Позиція G-7 щодо зміни влади у Афганістані виявилася очікувальною, Джозеф Байден намагається вести діалог з американським суспільством та світовою спільнотою про події у Центральній Азії під акомпанемент проявів російської пропаганди. Не варто дивуватися, що  час проведення зустрічі президентів США та України зсунувся на 1 вересня, проте остаточно доля перемовин визначиться цього тижня.

Фото: Офіс Президента
Фото: Офіс Президента

Тим часом у Німеччині відбулася зміна лідера у «великих перегонах» до Бундестагу: соціал-демократи на 3 пункти обійшли ХДС/ХСС, з якою вони зараз входять до широкої коаліції. Замикає трійку лідерів «Союз90/Зелені», і саме ці політичні сили будуть претендувати на перемогу. Східноєвропейський вояж Ангели Меркель не приніс християнським демократам бажаного посилення позицій, тому на фінішній прямій всі політичні сили будуть шукати ефективні та креативні рішення.  Нагадаю, що голосування пройде 26 вересня.

Євген МАГДА, Інститут світової політики

Перше фото: Офіс Президента

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-