У Євросоюзі запустили цифрові COVID-сертифікати

У Євросоюзі запустили цифрові COVID-сертифікати

Інфографіка
Укрінформ
З 1 липня в країнах Євросоюзу запроваджується система цифрових COVID-сертифікатів, які міститимуть інформацію про вакцинацію, набутий імунітет або про негативні тести на наявність COVID-19

Як передає Укрінформ, така інформація та інфографіка оприлюднені на сайті Європейської ради.

«Всі громадяни ЄС, які були вакциновані, мають негативні тести або одужали від COVID-19, отримають змогу довести це завдяки документам під назвою «цифрові COVID-сертифікати ЄС». Такі сертифікати видаватимуться безоплатно національними органами влади та визнаватимуться у всіх 27 країнах-членах, а також у Швейцарії, Ісландії, Норвегії та Ліхтенштейні», - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, сертифікати міститимуть інформацію англійською мовою та національною мовою кожної з країн ЄС. В них буде QR-код, який можна зчитувати з електронних приладів (телефонів або планшетів) або з паперової друкованої версії документа. Цей цифровий підпис буде індивідуальним для кожної людини та перевірятиметься з використанням загальноєвропейської електронної системи.

Як зазначається, застосування цифрових COVID-сертифікатів на цьому етапі розраховане на 12 місяців, починаючи з 1 липня 2021 року.

Наявність сертифікатів значно спростить подорожі країнами ЄС, оскільки позбавить їх володарів необхідності проходити через додаткові заходи перестороги - додаткові тестування або проходження карантину після прибуття - у зв’язку із пандемією COVID-19.

Сертифікати міститимуть інформацію про вакцинацію особи проти COVID-19 з використанням вакцин, що визнані в ЄС (BioNTech-Pfizer, Moderna, AstraZeneca та Johnson&Johnson), або іншими вакцинами, які визнаються ВООЗ як засіб боротьби з коронавірусом. Урядам країн-членів ЄС надано право також визнавати національним рішенням та на власній території інші вакцини проти коронавірусу.

Читайте також: Депутата Камельчука призначили доповідачем у ПАРЄ щодо COVID-паспортів

Такі сертифікати можуть також включати інформацію про одужання після перенесеної інфекції SARS-CoV-2. У такому випадку в них зазначатиметься, що з моменту отримання особою позитивного PCR-тесту на COVID-19 минуло не більше 180 днів.

Ще одним варіантом, який полегшить подорожі, є відображення в цих сертифікатах негативних результатів тестів на COVID-19 (RT-PCR або швидкі антигенні тести).

При цьому національним урядам надано право запроваджувати додаткові захисні заходи на випадок різкого погіршення епідеміологічної ситуації, а також стосовно людей, які прибувають з країн з дуже високим ризиком захворювання на коронавірус та його нові варіанти. Тоді навіть володарі цифрових сертифікатів будуть зобов’язані проходити додаткові тести або карантин.

Правила також поширюються на громадян третіх країн, котрі можуть використовувати національні цифрові сертифікати, які сумісні з цифровою системою ЄС і визнаються за домовленістю такої країни з Єврокомісією.

Читайте також: Україна затвердить «COVID-паспорти» через 10-14 днів після ЄС

Несуттєві подорожі до ЄС для громадян третіх країн (окрім тих, що рекомендовані Радою ЄС до поступового скасування обмежень), які не мають таких документів, як і раніше, обмежені і категорично не вітаються для мешканців регіонів з дуже високим ризиком поширення нових варіантів COVID-19 (на епідеміологічних мапах такі регіони позначені темно-червоним кольором).

Станом на сьогодні, на епідеміологічних мапах ЄС Україна, як і більшість інших європейських країн, позначена червоним кольором.

Як повідомляв Укрінформ, 31 травня Європейська комісія оприлюднила уточнені рекомендації для спрощення поїздок територією ЄС в умовах пандемії, зокрема щодо порядку застосування цифрових COVID-сертифікатів ЄС з даними щодо вакцинації або набутого імунітету.

Уряд України схвалив постанову, яка визначає порядок використання таких сертифікатів українського зразка, що проходить погодження з Єврокомісією. З 1 липня почнеться бета-тестування електронних COVID-сертифікатів у додатку "Дія".

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-