ООН закликає ввести ембарго на продаж зброї М'янмі

ООН закликає ввести ембарго на продаж зброї М'янмі

Укрінформ
ООН виступила із закликом припинити продаж зброї М'янмі у відповідь на військовий переворот цього року. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляє ВВС.

Генеральна Асамблея ухвалила резолюцію, яка засуджує військову хунту, що в лютому скинула обраний уряд М'янми.

ООН також закликала до звільнення політичних в'язнів, зокрема обраної лідерки Аун Сан Су Чжі, і припинення насильства проти мирних демонстрантів.

Як зазначає видання, ця резолюція не має обов'язкової юридичної сили, однак політично значима.

«Ризик великомасштабної громадянської війни реальний», - заявила на Генеральній Асамблеї спеціальний посланець ООН у М'янмі Крістін Шранер Бургенер.

Читайте також: Переворот у М'янмі: правозахисники заявляють про 840 загиблих

Резолюцію підтримали 119 країн, і лише Білорусь проголосувала проти. Ще 36 країн утрималися, зокрема Росія і Китай - два найбільші постачальники зброї М'янми. Деякі з тих, хто утримався, заявили, що криза - це внутрішня проблема М'янми.

Як повідомляв Укрінформ, 1 лютого військові в М'янмі відсторонили від влади цивільне керівництво держави і оголосили надзвичайний стан. Вони обґрунтовували свої дії заявами про маніпуляції на парламентських виборах у листопаді.

Керівник урядущої партії М'янми "Національна ліга за демократію", очільник МЗС і фактичний лідер країни Аун Сан Су Чжі і президент Він М`їн були заарештовані.

Колишній генерал і віцепрезидент М`їн Све нині виконує роль перехідного глави держави. Однак вся повнота влади належить керівнику збройних сил Мін Аун Хлайну, поки буде діяти надзвичайний стан.

Більшість країн засудили цей переворот. У М'янмі супротивники перевороту проводять масові протести, які силовики жорстоко придушують, застосовуючи також зброю.

Низка країн Заходу, зокрема США, запровадили санкції проти військових М'янми.

За інформацією міжнародних ЗМІ, у країні розпочалися бойові дії з використанням авіації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-