Пандемія все спише? У ЄС висловились проти підробок та піратства

Пандемія все спише? У ЄС висловились проти підробок та піратства

Укрінформ
Рада міністрів ЄС з економічних та фінансових справ у резолюції щодо дотримання прав інтелектуальної власності в умовах боротьби з пандемією COVID-19 підкреслила роль ІВ як важливого рушія у сфері інновацій, конкурентоспроможності та економічного зростання.

Про це повідомляється на сайті Європейської ради, передає Укрінформ.

«Міністри наголосили, що ІВ є головним рушієм для інновацій, конкурентоспроможності, економічного зростання та сталого розвитку, ключовим елементом для можливості обміну знаннями та технологіями. Вони … відзначили роль ІВ у подоланні пандемії та підкреслили її важливість для малих і середніх підприємств, економічного відродження, «зеленої» та цифрової трансформації. Міністри підтримали подальші дії, спрямовані проти порушення ІВ, підробок та піратства», - йдеться у повідомленні.

При цьому міністри розглянули вирішальну роль тісного співробітництва між державними та приватними структурами для швидкого нарощування спроможностей щодо виробництва та глобального постачання вакцин проти коронавірусу.

Читайте також: Звіт ЄС з інтелектуальної власності: Чому рух Києва і Брюсселя має бути двостороннім

«Розрахунок на добровільні рішення з обміну ІВ, ноу-хау та даними розглядається як перспективний спосіб забезпечити доступ у всьому світі до критично важливих препаратів для діагностики, лікування та запобігання COVID-19. Рада ЄС підкреслила необхідність збільшення глобальної підтримки, зокрема через фонд COVAX, для забезпечення постачання вакцин в усьому світі. Вона закликала всі країни, які виробляють вакцини, активно спряти у збільшенні поставок у всьому світі», - зазначають у Єврораді.

Читайте також: Генсек ООН вітає відмову США від захисту інтелектуальної власності на COVID-вакцини

У цьому контексті міністри висловилися за продовження активного діалогу в межах СОТ для віднайдення ефективного та прагматичного рішення з метою швидкої та універсальної відповіді на пандемію, включаючи забезпечення доступності вакцин та необхідного рівня діагностики й лікування. Для досягнення цієї мети Рада ЄС пропонує об’єднання патентів, ініціатив у сфері ліцензування та платформ з обміну знаннями й вакцинами.

Як повідомлялося, на початку травня представники США оголосили про підтримку ідеї щодо тимчасової відмови від захисту прав інтелектуальної власності на вакцини проти COVID-19, аби надати якомога ширший доступ до них якнайбільшій кількості людей.

Читайте також: Китай фінансує науковців США в обмін на інтелектуальну власність — підкомітет Сенату

Наразі виробництво вакцин регулюється правилами захисту інтелектуальної власності на рівні СОТ.

За даними Worldometer, у світі зафіксували 178 276 237 випадкив зараження коронавірусом, з них 3 859 589 летальних, одужали 162 779 145 осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-