Після зустрічі Путіна з Байденом стане зрозумілим масштаб маневрів РФ «Захід» – експерт

Після зустрічі Путіна з Байденом стане зрозумілим масштаб маневрів РФ «Захід» – експерт

Укрінформ
Масштаб і сценарій стратегічних маневрів Росії у рамках російсько-білоруських спільних військових навчань «Захід-2021» багато в чому визначатиметься результатами переговорів Путіна з Байденом.

Таку думку висловив директор Центру стратегічних і зовнішньополітичних досліджень, керівник програми досліджень проблем регіональної та міжнародної безпеки (Білорусь) Арсеній Сивицький на міжнародному круглому столі в Укрінформі на тему: «Білорусь - новий західний форпост російської агресії?».

За словами Сивицького, навчання «Захід» слід поділяти на дві складові: власне самі спільні навчання Білорусі та Росії і стратегічні командно-штабні навчання, які проводять виключно російські ЗС. І якщо до планування і проведення спільних з Росією навчань білоруська сторона має якнайбезпосередніше відношення, то до російських стратегічних маневрів Мінськ не тільки не має жодного відношення, але навіть не допущений до їх планування на попередньому етапі.

Читайте також: Єрмак назвав базове завдання для можливої зустрічі Зеленського з Путіним

Він наголосив, що досі невідомо, яким буде сценарій масштабних стратегічних маневрів «Захід» російських збройних сил, і що, швидше за все, підготовку до них можна було спостерігати в березні-квітні, коли проходила так звана раптова перевірка боєготовності ЗС РФ.

«До стратегічних маневрів РФ «Захід» будуть залучені війська Західного, Південного, Центрального військових округів, а також об'єднаного стратегічного командування "Північ". Поки що ми не зовсім розуміємо, чого очікувати саме від цих стратегічних маневрів. Я так розумію, що багато в чому головний задум перевірки боєготовності ЗС в Росії, які ми спостерігали в березні-квітні, полягав у тому, щоб продемонструвати силу і таким чином послати певний сигнал Вашингтону, який цей сигнал отримав», - зазначив експерт.

Читайте також: Кремль заявив, що формат зустрічі Байдена і Путіна визначать епідеміологи

Зараз же, на його думку, російська сторона посилає сигнали, спрямовані на деескалацію політичної напруженості, і паралельно триває підготовка зустрічі президентів Росії і США.

«Тому багато в чому параметри і сценарій цих маневрів залежатимуть від підсумків переговорів між Путіним і Байденом. Якщо буде досягнуто якогось консенсусу і взаєморозуміння, то, я думаю, ці стратегічні маневри виявляться менш масштабними. Якщо ж ніякого взаєморозуміння досягнуто не буде, то до вересня слід очікувати нового раунду напруженості в нашому регіоні», - вважає Сивицький.

Читайте також: В Україні готують глосарій про збройну агресію РФ

При цьому він вважає, що за будь-якого розвитку подій Білорусь поводитиметься досить передбачувано і дипломатично, і без того відчуваючи колосальний тиск Заходу, а тепер ще й Москви у зв'язку з хитким становищем режиму Лукашенка.

Читайте також: Байден видав указ про посилення кібербезпеки США

«Білорусь поводитиметься досить передбачувано і транспарентно, оскільки будь-який інший підхід і інша модель поведінки негайно викличе досить жорстку реакцію з боку міжнародної спільноти, що виразиться у запровадженні додаткових санкцій. Якщо підходити з раціональної точки зору, то білоруська влада, яка і так відчуває тиск з боку західних країн, а також посилення тиску з боку Москви, не зацікавлена в тому, щоб остаточно підривати свій імідж і репутацію на міжнародній арені», - вважає експерт.

У вересні 2021 року на території Білорусі пройдуть масштабні спільні російсько-білоруські військові навчання «ЗАХІД 2021». Експерти розглядають цей захід як один з основних на шляху поглинання самостійності цієї країни РФ і вбачають небезпеку для сусідньої України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-