Рада Європи відзначає прогрес у виконанні країнами рішень ЄСПЛ

Рада Європи відзначає прогрес у виконанні країнами рішень ЄСПЛ

Доповідь
Укрінформ
У Раді Європи заявляють про поліпшення ситуації з виконанням країнами рішень Європейського суду з прав людини, попри пандемію COVID-19.

Про це йдеться в доповіді Комітету міністрів Ради Європи (КМРЄ) за 2020 рік, передає Укрінформ.

«Остання річна доповідь КМРЄ показала, що європейські держави продовжують демонстрацію прогресу у виконанні рішень Європейського суду з прав людини, незважаючи на пандемію COVID-19», - вказується в доповіді.

При цьому наголошується на необхідності активних подальших зусиль для подолання системних проблем, на які вказує ЄСПЛ.

Такі проблеми включають неналежне поводження з особами чи факти летальних випадків, спричинених діями правоохоронців, скрутні умови ув’язнення, зловживання обмеженнями прав і свобод людини.

Читайте також: Генсек Ради Європи не виключає, що сертифікати вакцинації будуть оскаржувати у ЄСПЛ

Окремо у Раді Європи вказують на випадки недотримання країнами своїх зобов'язань у виконанні рішень ЄСПЛ у міждержавних справах.

«Цьогорічна доповідь демонструє, що наші держави-учасниці вельми серйозно ставляться до обов’язку виконувати рішення Європейського суду з прав людини, навіть за складних обставин», – зазначила генеральна секретарка РЄ Марія Пейчинович-Бурич.

Водночас, за її словами, чимало важливих рішень залишаються невиконані роками. Це стосується і зволікань у рішеннях за деякими резонансними справами.

«Наші держави-учасниці мають обов’язок виконувати рішення ЄСПЛ оперативно й повністю. Це не ласкаве прохання, а обов’язкова вимога», - наголосила генсек Ради Європи.

Читайте також: ЄСПЛ розглядає вісім тисяч справ, пов’язаних з агресією РФ в Україні

За останніми даними (на кінець 2020 року), держави-члени Ради Європи ще не повністю виконали 5233 справи. Серед них 634, які порушують важливі системні проблеми, перебувають на виконанні понад п’ять років.

Як повідомлялося, Україна є третьою серед країн Ради Європи після Росії та Туреччини за кількістю справ, які перебувають на розгляді у ЄСПЛ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-