ВООЗ оприлюднила доповідь про походження COVID-19

ВООЗ оприлюднила доповідь про походження COVID-19

Укрінформ
Коронавірус, ймовірно, передався від однієї тварини до іншої, а від неї - до людини, однак проміжну ланку поширення поки не виявлено.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє CNN із посиланням на доповідь організації.

Експерти вважають, що коронавірус міг почати поширюватися серед людей не більше ніж за два місяці до того, як його вперше зафіксували в грудні 2019 року.

У доповіді перераховано чотири сценарії поширення коронавірусу.

Найбільш ймовірний варіант поширення - через проміжну, можливо дику тварину, яку одомашнили та вирощували на фермах. Вона могла заразитися від кажана, що вважається найбільш вірогідним джерелом вірусу. Яка сама це могла бути тварина поки не встановили.

Наступний варіант - пряма передача до людини від кажанів або, приміром, ящірок.

Читайте також: Спалах коронавірусу в Ухані був більшим, ніж вважалося — місія ВООЗ

«Можливим, але малоймовірним» сценарієм у ВООЗ назвали потрапляння в людський організм через холодні продукти харчування, а зараження через витік із лабораторії вважається «дуже малоймовірним».

Читайте також: Китай відмовився надати ВООЗ інформацію про перші випадки коронавірусу

Уряди Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Республіки Корея, Словенії та Великої Британії спільно висловили занепокоєння з приводу дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо походження коронавірусу в Китаї та зажадали проведення незалежних і цілковито прозорих оцінок із доступом до всіх відповідних даних у майбутньому.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-