Пандемія коронавірусу не буде останньою для людства — ВООЗ

Пандемія коронавірусу не буде останньою для людства — ВООЗ

Відео
Укрінформ
Людство повинно вивчити уроки глобальної пандемії COVID-19 та приготуватися до майбутніх епідемій. 

Як передає Укрінформ, про це з нагоди Міжнародного дня готовності до епідемій заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус.

“Нам усім слід вивчити уроки чинної пандемії. По-перше, усі країни повинні інвестувати кошти у готовність та здатність упереджувати, виявляти та пом’якшувати наслідки різноманітних надзвичайних ситуацій, чи йдеться про природні епідемії, чи про зумисні події. Міцна первинна ланка охорони здоров’я особливо важлива як фундамент універсальної системи охорони здоров’я, а також як очі й вуха кожної медичної системи”, - сказав Гебреісус. 

Читайте також: COVAX отримає мільярд доз вакцини від COVID-19

На його переконання, “готовність входить до відповідальності не лише сфери охорони здоров’я, а вимагає зусиль усього уряду й усього суспільства”.

“Пандемія також звернула увагу на глибинні зв’язки між здоров’ям людей, тварин й планети”, - зазначив експерт.

Читайте також: ВООЗ радить на новорічні свята залишатися вдома

Він наголосив, що “будь-які зусилля із покращення людського здоров’я приречені, якщо вони не зважатимуть на важливий зв’язок між людьми й тваринами, й на екзистенційні загрози змін клімату”.

“Історія переконує нас, що ця пандемія не буде останньою, і що епідемії — нормальні життєві явища. Однак, інвестуючи в охорону громадського здоров’я, забезпечуючи усе урядовий підхід й підтримку суспільства, ми можемо упевнитися, що наші діти та їх діти успадкують безпечніший, більш витривалий та сталий світ”, - підсумував генеральний директор ВООЗ.

Читайте також: «Вакцинний націоналізм»: хтось має дози для 400% населення, хтось – для 5%

Додамо, що досі у світі виявили понад 80 млн випадків інфікування COVID-19. Від початку пандемії недуга забрала більше ніж 1,7 млн життів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-