У Вірменії оголосили триденну жалобу за загиблими в Нагірному Карабасі

У Вірменії оголосили триденну жалобу за загиблими в Нагірному Карабасі

Укрінформ
У Вірменії 19 грудня оголошено триденну жалобу за загиблими під час 44-денної війни в Нагірному Карабасі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Радіо Свобода.

Прем’єр-міністр Нікол Пашинян очолив жалобну ходу до військового пантеону «Єралбур» в Єревані.

У перших рядах масштабної ходи йшли також спікер парламенту Арарат Мірзоян, віцеспікер Ален Симонян, члени уряду, парламентарії, інші офіційні особи.

Чимало прихильників Пашиняна під час ходи скандували політичні гасла, однак сам прем’єр закликав від цього утриматися.

Водночас біля «Єралбуру» зібралося чимало критиків Пашиняна, які вважають його винним у результаті війни та в загибелі тисяч солдатів. Вони намагалися завадити прем’єру потрапити до пантеону. Пашинян зміг туди увійти завдяки поліції та оточенню прибічників.

Сьогодні ж Пашинян виступив із відеозверненням, в якому повторив свою позицію про те, що політичне майбутнє Вірменії має вирішувати народ своїм вибором, а не «елітарний бунт».

Під «елітарним бунтом» голова уряду мав на увазі дії опозиційних сил, які вимагають його відставки і призначення «перехідним» прем’єр-міністром Вазгена Манукяна.

Представники цих же опозиційних сил, які сформували «Рух за порятунок Батьківщини», 19 грудня мітингують в Єревані, вимагаючи відставки Пашиняна.

Читайте також: Пашинян заявив, що російські миротворці потрапили в оточення у Карабаху

9 листопада президенти Росії, Азербайджану і прем’єр-міністр Вірменії підписали спільну заяву про повне припинення військових дій у Нагірному Карабасі. Азербайджанська і вірменська сторони зупинилися на фактично контрольованих позиціях, в регіоні з’явилися російські військові в статусі миротворців.

Читайте також: Карабах: Азербайджан і Вірменія обмінялися звинуваченнями у порушенні «тиші»

Азербайджан повернув контроль над усіма районами по периметру Нагірного Карабаху, а також частиною власне Нагірного Карабаху разом із містом Шуша. При цьому Вірменії гарантується створення транспортного коридору в Карабах, а Азербайджану – в ексклав Нахічевань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-