Глава МЗС Литви пропонує парламенту засудити спроби Росії переписати історію

Глава МЗС Литви пропонує парламенту засудити спроби Росії переписати історію

Укрінформ
Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус вніс до парламенту резолюцію, яка засуджує спроби Росії переписати історію, зокрема виправдати пакт Молотова - Ріббентропа.

Про це повідомляє Delfi.

"Лінкявічус зареєстрував проєкт резолюції, якою депутатам Сейму пропонується засудити "здійснюваний Російською Федерацією історичний ревізіонізм і поширювану дезінформацію, що заперечує роль Радянського Союзу як одного з основних ініціаторів Другої світової війни", - йдеться у повідомленні.

У проєкті також засуджується спроба виправдати пакт Молотова - Ріббентропа 1939 року і таємні протоколи до нього. Наголошується, що роль цих документів в "окупації Центральної та Східної Європи і десятиліттях гноблення доведена історичними джерелами".

З цією резолюцією Сейму пропонується звернутися до Європарламенту, парламентів держав Центральної та Східної Європи, міжнародних організацій і світової спільноти із закликом разом чинити спротив історичному ревізіонізму, який здійснює Росія.

Читайте також: У Литві збирають підписи за вотум недовіри депутату через зв'язки з РФ

Окрім того, зазначається, що поширювана Москвою дезінформація "призначена для виправдання нинішньої агресивної політики проти сусідніх держав, заохочення недовіри всередині західної громадськості, розколу Євросоюзу і НАТО".

Як повідомлялося, останнім часом президент РФ Володимир Путін неодноразово звинувачував Польщу в розв'язанні Другої світової війни та виправдовував пакт Молотова - Ріббентропа, твердячи, що у Росії не було іншого виходу, окррім як підписати його.

Читайте також: Зміни до Конституції РФ ставлять під сумнів аргументи її повернення до ПАРЄ — Лінкявічус

23 серпня 1939 року СРСР і нацистська Німеччина підписали так званий пакт Молотова - Ріббентропа і таємні протоколи до нього, вчинивши незаконний поділ Європи напередодні Другої світової війни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-