Віце-канцлер Австрії обговорював фінансування партії з РФ

Віце-канцлер Австрії обговорював фінансування партії з РФ

Розслідування
Укрінформ
Віце-канцлер Австрії Гайнц-Крістіан Штрахе та очільник парламентської фракції Австрійської партії свободи (FPÖ) Йоганнес Гуденус обговорювали фінансування партії з боку “племінниці російського олігарха" в обмін на преференції після приходу до влади.

Про це свідчить спільне розслідування німецьких видань Die Süddeutsche Zeitung та Der Spiegel на основі відеозаписів, таємно зроблених під час цієї зустрічі двох політиків на Ібіці, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Віце-канцлер та лідер FPÖ Гайнц-Крістіан Штрахе перед парламентськими виборами в Австрії у 2017 році, очевидно, був готовий прийняти сумнівні пожертви з Росії. У разі його підтримки з боку сім’ї нібито російського олігарха, він обіцяв політичні послуги у відповідь - після того, як його партія увійде до уряду. Про це свідчать приховано записані відео. Саме на них показано, як правопопулістський політик дає надії, як вважалося, багатій росіянці щодо держзамовлень, якщо вона допоможе йому перемогти на виборах", - йдеться в огляді великого за розмірами спільного матеріалу двох видань, який зараз доступний тільки за передплатою.

Відеозаписи демонструють зустріч на віллі на Ібіці у липні 2017 року, за декілька місяців до виборів в Австрії (вони відбулись у жовтні). Участь у ній беруть очільник FPÖ Гайнц-Крістіан Штрахе, його близька довірена особа Йоганнес Гуденус з дружиною, а також іще один чоловік, який говорить німецькою, та жінка, яка на відео спілкується російською та англійською мовами.

Жінка стверджує, ніби вона є багатою племінницею російського олігарха та хоче інвестувати в Австрію великі суми грошей (близько 250 млн євро) сумнівного походження. Зокрема, вона та чоловік, який її супроводжує, говорять про намір купити популярну австрійську щоденну газету Kronen Zeitung, яка буде працювати в інтересах FPÖ. В обмін вони очікують від Штрахе та Гуденуса відповідної "подяки".

Читайте також: Президент Австрії зустрінеться у Сочі з Путіним

Попри те, що йшлося про нелегально отримані гроші, очільник FPÖ протягом понад шести годин, поки тривала зустріч, продовжував обговорювати різні варіанти співпраці. Як свідчить відео, Штрахе, зокрема, обіцяв після приходу до влади відібрати держзамовлення у великої австрійської будівельної компанії та віддати їх росіянам.

Політики також пропонували нелегальну систему фінансування Австрійської партії в обхід законодавства. Згідно зі Штрахе, на той час низка представників великого бізнесу Австрії вже робили схожим чином пожертвування FPÖ.

Зазначається, що Штрахе і Гуденус підтвердили зустріч на Ібіці. За їхніми словами, це була приватна зустріч, яка пройшла у святковій та невимушеній "атмосфері відпустки".

Правопопулістська FPÖ за результатами парламентських виборів восени 2017 року ввійшла до коаліційного уряду Австрії. Представники партії неодноразово заявляли про необхідність скасування санкцій проти РФ, активації співпраці з Росією, а також незаконно відвідували анексований Крим.

Не виключено, що нинішній скандал може значно вплинути як на обох керівників FPÖ, так і на позиції самої партії в країні, а також на результат виборыв до Європарламенту.

Фото: Der Spiegel 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-