ОБСЄ засуджує російські закони про покарання за

ОБСЄ засуджує російські закони про покарання за "фейки" та "неповагу до влади"

Укрінформ
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір занепокоєний ухваленням у Росії законів про заборону розповсюдження фейкових новин і переслідування за явні образи представників влади в ЗМІ та інтернеті.

Відповідна заява Дезіра опублікована на сайті ОБСЄ.

"Ці закони передбачають ширші обмеження та цензуру по відношенню до інтернет-журналістики і свободи слова в інтернеті. Визначення про нібито образливий зміст не чітко сформульовані і вплинуть на свободу слова. Я ще раз висловлюю владі Російської Федерації свою стурбованість з приводу ухвалення законів, які наділяють державні регулюючі органи додатковими повноваженнями щодо обмеження свободи висловлення поглядів в інтернеті", - заявив представник ОБСЄ.

Читайте також: Путін підписав закони про покарання за "фейки в мережі" та "явну неповагу" до влади

Як повідомляв Укрінформ, 18 березня президент Росії Путін підписав закони про заборону розповсюдження фейкових новин і переслідування за явні образи представників влади в ЗМІ та інтернеті, які було ухвалено Держдумою і затверджено Радою федерації РФ.

Перший закон, про заборону "рейкових новин", передбачає штрафи для громадян від 30 тис. рублів (460 доларів) до 1,5 млн рублів (22,9 тис. доларів).

Інформація буде визнаватися такою, що підлягає блокуванню, якщо її поширення несе "загрозу заподіяння шкоди життю чи здоров'ю громадян, порушення громадського порядку, створення перешкод роботі систем стратегічно важливої ​​інфраструктури".

Другий закон, про "явну неповагу" до влади, передбачає штрафи від 30 до 100 тисяч рублів, повторне порушення загрожує арештом на строк до 15 діб або штрафом від 100 до 200 тисяч (третє і наступні правопорушення - від 200 до 300 тисяч).

Порушенням будуть вважатися матеріали, які "в непристойній формі" подають інформацію про суспільство, державу, державні символи (прапор, герб і гімн), Конституцію та органи державної влади (президент, парламент, уряд і суди). Роскомнагляд блокуватиме ці публікації в досудовому порядку за зверненням Генпрокуратури.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-