Столтенберг розповів про плани НАТО щодо ракетного договору

Столтенберг розповів про плани НАТО щодо ракетного договору

Укрінформ
Факт грубого порушення Росією Договору про обмеження ракет малої та середньої дальності (ДРМСД), який поставив під загрозу існування цієї угоди, в НАТО сприймають як продовження тривалої агресивної політики Росії.

Про це у середу під час прес-конференції за підсумками першого дня зустрічі міністрів оборони НАТО у Брюсселі заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо розуміти, що нові російські ракети не є ізольованою подією. Ми бачимо ширшу картину, де Росія протягом тривалого часу вкладає величезні інвестиції в розвиток нових військових спроможностей, включаючи ядерні спроможності. Вони (росіяни - ред.) уже оголосили про появу багатьох нових ядерних систем. Вони використали сили проти сусіда, в Україні. Все це разом призвело до найбільшого посилення колективної оборони НАТО за період кількох десятиліть, з часів завершення «холодної війни», - наголосив генеральний секретар НАТО.

Він нагадав, що країни НАТО підвищили боєготовність власних збройних сил, Альянс втричі збільшив Сили реагування НАТО та дислокував боєздатні війська у країнах-союзницях на Сході. Після тривалих років постійного зменшення оборонних бюджетів у країнах НАТО зараз відбувається послідовне збільшення витрат на оборону. НАТО активно інвестує у розвиток власних спроможностей та вдосконалення командної структури, що, зокрема, дозволяє більш швидко переміщувати сили через Атлантику в Європу.

Читайте також: Росія може спробувати відкрити в Європі другий фронт - Помпео

«НАТО робить дуже багато (у відповідь на загрозу - ред.). Ми це будемо робити й надалі, дуже помірковано й відповідально, щоб знайти баланс між тим, щоб бути твердими та потужними, але в той же час не призвести до непотрібної ескалації. Найкращим рішенням, яке може бути, є збереження ДРМСД. Єдиний шлях для цього – переконати Росію повернутися до виконання Договору. У цьому все ще є вікно можливостей у шість місяців, яким ми закликаємо Росію скористатися», - сказав Столтенберг.

Він зауважив, що тема розміщення Росією нових ракет та руйнації таким чином ДРМСД має стати однією з головних під час Мюнхенської конференції з безпеки вже цього тижня, адже поточні дії Росії несуть серйозну загрозу для безпеки всієї Європи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-