У Боснії і Герцеговині проходять загальні вибори

У Боснії і Герцеговині проходять загальні вибори

Укрінформ
У Боснії і Герцеговині у неділю, 7 жовтня, проходять загальні вибори, на яких громадяни мають обрати членів президії та парламентської асамблеї країни, а також кандидатів в численні державні інститути.

Зокрема, мають бути обрані три голови президії - по одному представнику від хорватів, боснійців і сербів. На виборах до парламентської асамблеї громадяни оберуть 42 парламентаріїв в палату представників, а також членів палати народу, що складається з 15 осіб, повідомляє DW.

На посаду представника в президії цього року претендують 15 кандидатів. Президент Республіки Сербської, що входить до складу Боснії і Герцеговини, Мілорад Додік балотується від Союзу незалежних соціал-демократів на пост члена президії від сербів. Його конкурентом є чинний представник сербів в Президії Боснії і Герцеговини, представник партії "Союз за зміни" Младен Іванич.

Читайте також: Західні Балкани: Навіщо Вучич згадав про Гітлера?

Згідно з соціологічними дослідженнями, серед боснійців найбільші шанси на перемогу мають Фахрудін Радончич ("Союз за краще майбутнє") і Шефік Джаферовіч (Партія демократичних дій). Серед хорватів популярні Драган Чович ("Хорватська демократична співдружність БіГ") і Діана Зеленіка ("Хорватська демократична співдружність 1990").

У виборах на різні рівні парламенту беруть участь 69 політичних партій, 36 коаліцій і 34 незалежних кандидати. Громадяни обиратимуть з 7,5 тисячі претендентів на понад 500 державних посад. Вибори в країні проводяться раз на чотири роки.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-