Балкани

Замовити пресконференцію в Укрінформі

реклама

23 травня 2024


ЄС має відкрити двері для України і країн Західних Балкан - кандидат у президенти Єврокомісії

Кандидат на посаду президента Європейської комісії від партії «Оновити Європу» Сандро Гозі (Італія) вважає, що треба відкрити двері Європейського Союзу для України і країн Західних Балкан, однак спершу провести бюджетну та інші реформи.

25 квітня 2024

28 лютого 2024


Росія несе загрозу всім державам, що перебували під впливом СРСР - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Росія несе загрозу і намагатиметься дестабілізувати ситуацію в усіх державах, які перебували свого часу під впливом Радянського Союзу.


Путін уже програв в Україні, але українців треба підтримувати й далі - прем’єр Албанії

Неоімперіалістична Росія не змогла стерти Україну з карти за кілька днів, як планувала, але Україна продовжує потребувати підтримки вільного світу, зокрема і з боку балканських країн.


Зеленський закликав лідерів Південно-Східної Європи долучитися до Глобального саміту миру

Президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Південно-Східної Європи взяти участь у першому Глобальному саміті миру у Швейцарії з реалізації Формули миру, яка має інклюзивний характер.


Зеленський запропонував провести Українсько-Балканський форум оборонної промисловості

Президент Володимир Зеленський запропонував лідерам країн Південно-Східної Європи об’єднати оборонні виробничі потужності та провести Українсько-Балканський форум оборонної промисловості в Києві або в одній зі столиць регіону.

22 листопада 2023

14 листопада 2023


«Друзі Західних Балкан» хочуть зближення з ЄС для протистояння впливу Росії

Група країн-членів ЄС під назвою "Друзі Західних Балкан" (Австрія, Хорватія, Чехія, Греція, Італія, Словаччина та Словенія) хочуть наблизити шість західнобалканських держав до Спільної зовнішньої та безпекової політики ЄС для протистояння російському та іншому шкідливому впливу в регіоні.

31 жовтня 2023


У Чорногорії сформували новий уряд

Парламент Чорногорії у вівторок призначив новий уряд – коаліцію проєвропейських і просербських партій, яка, як очікується, очолить балканську країну в її прагненні приєднатися до Європейського Союзу.

24 жовтня 2023

21 жовтня 2023

06 жовтня 2023


Мецола: ЄС має бути готовим до переговорів про розширення з Україною, Молдовою та країнами Західних Балкан

Європейський Союз чекає на доповідь Єврокомісії щодо розширення ЄС, якщо в цьому документі буде позитивна оцінка прогресу країн-кандидатів, то ЄС має бути готовим розпочати переговори про входження з Україною, Молдовою та країнами Західних Балкан.

12 вересня 2023

21 серпня 2023

11 липня 2023

26 червня 2023

17 червня 2023

23 травня 2023


Боррель: Західні Балкани мають скористатися з можливостей розширення ЄС, створених Україною

Україна створила унікальну ситуацію в контексті розширення ЄС, тож країни-кандидати з числа держав Західних Балкан мають використати цей момент та унікальні можливості, що відкриваються зараз.

08 травня 2023

02 березня 2023

05 лютого 2023

29 січня 2023


Глава МЗС Північної Македонії: росія зацікавлена в підживленні конфліктів на Балканах

Міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі, коментуючи останню напруженість у відносинах з Болгарією, заявив, що росія є "третьою стороною", яка зацікавлена у підживленні цього та інших конфліктів на Балканах.

21 грудня 2022

06 грудня 2022

30 листопада 2022

03 листопада 2022


Єврокомісія виділяє €1 мільярд для посилення енергетичної безпеки Західних Балкан

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила сьогодні про виділення €1 мільярда для підтримки енергетичної безпеки країн Західних Балкан в умовах енергетичної кризи, що була спровокована агресією росії проти України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-