Прем'єр Литви застерігає від небезпечного додатку Yandex.Taxi

Прем'єр Литви застерігає від небезпечного додатку Yandex.Taxi

959
Укрінформ
Прем'єр-міністр Литви Саулюс Скверняліс пропонує не користуватися додатком Yandex.Taxi - через надмірний збір даних.

Про це повідомляє портал Delfi.lt.

"Ці загрози (що йдуть від Yandex.Taxi - ред.) названі: надлишкові дані збираються без потреби. Принаймні, я пропоную не використовувати його. А інституції, які несуть відповідальність, у тому числі і за нашу кібербезпеку, мають чітко назвати і сказати, чи це безпечно, чи недостатньо безпечно. Така рекомендація недвозначно має бути представлена державним установам", - сказав Сквярняліс.

Він заявив, що очікує висновків Департаменту державної безпеки (ДДБ). "Це безпека наших громадян. І якщо будь-яке програмне забезпечення може послабити нашу як особисту, так і державну безпеку, то це повинно бути сказане органами, це має бути оцінено, виходячи з інтересів нашої держави та громадян", - підкреслив прем'єр-міністр Литви.

Додатком Yandex.Taxi можна користуватися у Вільнюсі з 26 липня. Сама компанія представляє себе як міжнародна, оскільки зареєстрована у Амстердамі. Однак її розробники знаходяться у Москві.

Читайте також: Розвідка Литви не радить користуватися Yandex.Taxi – можливий витік особистих даних

Як повідомлялося, додаток Yandex.Taxi запитує доступ до великої кількості конфіденційний інформації. Таким чином, потреби цього додатка у отриманні інформації з мобільного обладнання можуть створювати умови для незаконного збору особистих даних і їх накопичення.

На минулому тижні мер Вільнюса Ремігіюс Шімашюс також звернувся до департаменту держбезпеки Литви з проханням інформувати про те, чи не становить діяльність Yandex.Taxi загрози для нацбезпеки.

У свою чергу, литовський Національний центр кібернетичної безпеки при Міноборони Литви заявив, що рекомендує не користуватися додатком Yandex.Taxi.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-