Глава МЗС Польщі: Україна є об'єктом агресії та військової окупації

Глава МЗС Польщі: Україна є об'єктом агресії та військової окупації

1342
Ukrinform
Україна залишається об'єктом агресії і, попри спроби міжнародної спільноти врегулювати ситуацію, на сході країни усе ще тривають бойові дії.

На цьому під час дискусії в Радбезі ООН про значення гуманітарного права щодо захисту цивільного населення у збройних конфліктах заявив глава МЗС Польщі Яцек Чапутович, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Якщо йдеться про європейські країни, то Україна була і залишається об’єктом постійної військової агресії і безправної окупації своєї території. Попри зусилля міжнародної спільноти, до перемир'я ще далеко”, - заявив Чапутович.

Читайте також: Бойовики обстріляли селище під Маріуполем

Він підкреслив, що особливе занепокоєння викликає кількість жертв на сході України.

“Згідно з останнім рапортом ООН, в результаті конфлікту, який затягнувся, 2830 цивільних жителів загинуло, а 25 тис. поранено. Маємо справу з 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб в Україні”,- нагадав Чапутович.

Читайте також: В Україні на обліку перебувають понад 1,5 млн вимушених переселенців

Міністр заявив, що Польща виступає за необхідність зміцнення поваги до міжнародного гуманітарного права і до прав людини. Він також наголосив, що потрібно “обмежити безкарність за порушення міжнародного гуманітарного права”.

“Необхідно забезпечити відповідальність незважаючи на те, хто є винуватцем злочину чи порушення. Міжнародне гуманітарне право має відігравати провідну роль у притягненні сторін конфлікту до відповідальності і відновленні почуття справедливості на міжнародній арені”, - наголосив Чапутович.

Читайте також: День польсько-української солідарності пройшов у Варшаві

За його словами, Радбез ООН повинен частіше направляти кричущі порушення основних стандартів міжнародного права до Міжнародного карного трибуналу.

Чапутович підкреслив, що Варшава підтримує ініціативу щодо обмеження застосування права вето у Раді Безпеки ООН у випадках, коли відбуваються воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-