Лідери Франції, Британії та ФРН відреагувати на вихід США з ядерної угоди

Лідери Франції, Британії та ФРН відреагувати на вихід США з ядерної угоди

1949
Ukrinform
Франція, Британія та ФРН залишаються відданими Іранській ядерній угоді попри вихід із неї США, оскільки вона має особливе значення для спільної безпеки та закликають США уникати дій, які б перешкоджали подальшому використанню угоди, так само як Іран – стримано відреагувати на вихід США з угоди.

Вони закликають США уникати дій, які б перешкоджали подальшому використанню угоди, так само як Іран – стримано відреагувати на вихід США з угоди. Про це йдеться у спільній заяві президента Франції Еммануеля Макрона, прем'єр-міністра Великої Британії Терези Май та канцлера ФРН Ангели Меркель, оприлюдненій після заяви президента США Дональда Трампа про вихід США з Іранської ядерної угоди, повідомлчє МЗС Франції.

«З жалем і стурбованістю, ми, керівники Франції, Німеччини та Великої Британії, приймаємо до уваги рішення президента Трампа про вихід Сполучених Штатів Америки зі Спільного всеосяжного плану дій (JCPoA, Іранської ядерної угоди). Разом ми наголошуємо на нашій постійній прихильності JCPoA. Ця угода має особливе значення для нашої спільної безпеки», - йдеться у заяві.

Лідери трьох держав також нагадують і спільній заяві про те, що JCPoA була одноголосно схвалена Радою Безпеки Організації Об'єднаних Націй в резолюції 2231.

«Ця резолюція залишається юридично обов'язковими міжнародними рамками для вирішення спорів, пов'язаних з іранською ядерною програмою»,  - йдеться в заяві.

Читайте також: Рухані: Іран може відновити збагачення урану у відповідь на заяву Трампа

«Ми закликаємо Сполучені Штати забезпечити, щоб структури JCPoA залишалися незмінними, а також уникнути будь-яких дій, які могли б перешкоджають їх повній імплементації іншими сторонами… ми закликаємо Сполучені Штати докласти всіх зусиль, щоб зберегти досягнення в галузі ядерного нерозповсюдження, досягнутого завдяки JCPoA», - йдеться в документі.

«Ми закликаємо Іран виявити стриманість у відповідь на рішення США; Іран повинен продовжувати поважати свої зобов'язання за умовами угоди, повною мірою та вчасно дотримуючись вимог інспекції МАГАТЕ. МАГАТЕ повинен мати можливість продовжувати впроваджувати свою довгострокову програму верифікації та контролю без перешкод або обмежень», - заявили лідери.

Вони також вказали, що підтримують ідею, що Іран повинен продовжувати користуватися перевагами від скасування санкцій, на які він може претендувати, якщо дотримуватиметься умов Іранської ядерної угоди.

Як відомо, президент США Дональд Трамп оголосив сьогодні про те, що США вийдуть зі Спільного всеосяжного плану дій (JCPOA, Іранської ядерної угоди) та про те, що він підписав розпорядження про поновлення санкцій проти Ірану. Президент США також заявив, що будь-яка країна, яка допомагатиме Ірану в реалізації ядерної програми, також може потрапити під санкції Сполучених Штатів. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>