Росія не збирається виводити свої війська з Придністров'я

Росія не збирається виводити свої війська з Придністров'я

Укрінформ
Росія не піде на згортання миротворчої місії у Придністров'ї.

Про це заявив на своїй сторінці у Facebook віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін, повідомляє zn.ua.

"Ми не допустимо деградації статусу Придністров'я, де проживають наші співвітчизники і співгромадяни, і не підемо на згортання нашої миротворчої місії", − написав Рогозін.

При цьому, відзначає видання, російський віце-прем'єр дав зрозуміти, що думка самої Молдови щодо Придністров'я не дуже-то цікавить Москву, яка раз і назавжди обрала лінію поведінки, коли Молдова вимагає вивести війська з Придністров'я.

Читайте також: Кишинів проситиме Київ про "коридор" для виведення російських військ з Придністров'я

"У нас немає жодних ілюзій щодо реальної ситуації в Молдові, уряд якої перебуває під контролем маніпулятора і мафіозі В. Плахотнюка", - зазначив Рогозін.

Він повідомив, що РФ перебуває в постійному контакті з президентом, урядом і Верховною Радою Придністров'я.

"Ми шукаємо і знаходимо рішення складних проблем, які створюються Кишиневом і Заходом для посилення блокади цієї невизнаної Республіки", − підкреслив віце-прем'єр.

Нагадаємо, Кишинів хоче домовитися з Києвом про виведення російських військ з Придністров'я через коридор на території України.

Придністров'я, де російськомовне населення становить більшість, проголосило незалежність від Молдови у 1990 році. Росія підтримує сепаратистський режим в регіоні, а присутність своїх військ називає "миротворчою операцією". У той же час міжнародне співтовариство визнає Придністров'я частиною Молдови.

На території невизнаного Придністров'я дислоковані частини 14-ї російської армії. На Стамбульському саміті ОБСЄ 1999 року Росія зобов'язалася вивести свої війська і озброєння з Придністров'я, проте зобов'язання так і не було виконано.

У травні минулого року Конституційний суд Молдови ухвалив, що перебування російських збройних сил на території Придністров'я суперечить нейтралітету держави. Москва, у свою чергу, засудила такий "несподіваний" і "не дуже дружній" крок.

У вересні 2017 року прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп під час свого виступу на Генеральній асамблеї ООН заявив, що Молдова вимагає повного і беззастережного виведення російських військ, незаконно розквартированих на території Придністров'я.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-