Податкові гавані: Естонія передасть Україні пояснювальну записку

Податкові гавані: Естонія передасть Україні пояснювальну записку

Укрінформ
Міністр закордонних справ Естонії Свен Міксер повідомив, що Естонія передасть Україні пояснювальну записку, у якій роз'яснить Мінфіну України специфіку податкової системи Естонії, щоб її викреслили з українського списку країн "податкових гаваней".

Про це повідомляє портал ERR із посиланням на інтерв'ю Міксера агентству BNS.

"За перші тижні дії цього списку естонські підприємства зіткнулися із незручностями і поза сумнівом зазнали збитків, цей інцидент безумовно погіршив економічні зв'язки Естонії та України. Для нього слід якнайшвидше знайти рішення, щоб він не перетворився на політичну проблему у відносинах між нашими країнами", - сказав Міксер.

Пояснювальна записка, яку передадуть українським колегам, - це лист віце-канцлера Міністерства фінансів Естонії Дмитра Єгорова, у якому він на прохання української сторони більш докладно пояснює специфіку естонської податкової системи. Естонія притримується думки, що вона помилково опинилися у зазначеному списку, оскільки естонська податкова система не дає можливості приховувати прибуток або ухилятися від податків.

Міксер підкреслив, що Естонія продовжує наполягати на виключенні із зазначеного списку: "Згідно із поясненнями української сторони, дія списку має поширюватися лише на українські підприємства, яким у Естонії належать дочірні фірми, а не на естонських експортерів. Наша позиція полягає у тому, що включення Естонії до цього списку є невиправданим і необгрунтованим".

Прес-секретар естонського МЗС Ліїса Тоотс уточнила, якою є ситуація на даний момент: "Минулого тижня, завдяки нашим контактам на найвищому рівні, ми зуміли знайти вирішення нагальних проблем наших підприємств. Національний банк України спрямував листа банкам про те, що угоди з Естонією не мають розглядатися як ризиковані, і сторонам не доведеться надавати купи додаткових документів щодо їхніх бенефіціарів, як це потрібно робити у випадку зі справжніми податковими гаванями".

Раніше повідомлялося із посиланням на віце-канцлера естонського Міністерства фінансів Дмитра Єгорова, що Мінфін Естонії працює у тісному контакті з українською стороною, щоб Естонія в Україні не включалася до списку держав, підозрілих для ведення бізнесу.

Читайте також: Мінфін Естонії вважає, що в українському списку офшорів - помилка

Як повідомлялося, 25 січня Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман провів телефонну розмову із прем'єр-міністром Естонії Юрі Ратасом, під час якої були обговорені заходи співробітництва у торговельно-економічній та фінансовій сферах, у тому числі і стосовно потрапляння Естонії до даного списку.

За підсумками бесіди прем'єр-міністри домовилися доручити міністерствам фінансів спільно із податковими органами двох країн налагодити взаємодію і провести, у разі потреби, необхідні консультації, у ході яких врегулювати можливі непорозуміння.

Раніше у вівторок глава МЗС Латвії Едгар Рінкевич вручив ноту тимчасовому повіреному в справах України Алісі Подоляк, закликавши Україну вжити необхідних заходів, щоб Латвія "була виключена з її списку офшорів".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-