Британія звинуватила РФ у “завуальованій політичній атаці” проти голови ОЗХЗ

Британія звинуватила РФ у “завуальованій політичній атаці” проти голови ОЗХЗ

Укрінформ
Велика Британія у четвер звинуватила Росію у проведенні "тонко завуальованої політичної атаки" проти голови Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ).

Відповідні зауваження були зроблені під час засідання ОЗХЗ в Гаазі, повідомляє Reuters.

"Це завуальована політична атака на професійну сумлінність генерального директора", - йдеться у заяві британської делегації щодо глави ОЗХЗ Ахмета Узюмджю. "Вона (Росія – ред.) прагне підірвати кваліфікацію і компетентність ОЗХЗ".

Російська делегація в ОЗХЗ поки коментарів зі свого боку не надала.

Раніше повідомлялося, що США і Росія внесли на розгляд Ради Безпеки ООН дві резолюції щодо Сирії, які суперечать одна одній.

Документи стосуються продовження роботи спільної слідчої комісії у складі співробітників ООН і Організації із заборони хімічної зброї.

У резолюції США висловлюється серйозне занепокоєння результатами експертиз JIM, особливо останньою доповіддю від 26 жовтня. Вашингтон схвалює методи роботи комісії і пропонує підтримувати її надалі, продовживши мандат на два роки.

У свою чергу Росія критикує роботу JIM і готова продовжити її мандат лише на шість місяців, пропонуючи комісії "переглянути свої попередні оцінки та висновки" і провести повторну експертизу на місці подій, а також включати у свої звіти матеріали сирійського уряду. Генсека ООН Антоніу Гутерріша Москва закликає включати в комісію експертів з гранично різних географічних зон.

Читайте також: Генсек ООН закликав звільнити світ від хімічної зброї

Раніше експерти Спільного механізму ООН і Організації із заборони хімічної зброї поклали відповідальність за застосування отруйного газу зарин при бомбардуванні міста Хан-Шейхун на початку квітня 2017 року на владу Сирії, яку активно підтримує Росія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-