У ЄС вказали на порушення Орбаном зобов’язань у сфері освіти

У ЄС вказали на порушення Орбаном зобов’язань у сфері освіти

7693
Ukrinform
У Євросоюзі вимагають від лідерів країн-членів порушити перед прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном питання щодо порушення з боку угорського уряду міжнародних зобов’язань у сфері освіти.

Про це йдеться у зверненні політичної сили Альянсу лібералів і демократів у Європі до Європейської ради, яка на рівні глав держав та урядів ЄС проводить дводенне засідання у Брюсселі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Напередодні європейського саміту у Брюсселі Альянс лібералів і демократів у Європі закликав лідерів натиснути на угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана, який представляє Європейську народну партію, з метою припинення блокування угоди щодо здійснення навчання Центральноєвропейським університетом Будапешта у США, що дозволено угорським законодавством", - заявили європейські ліберали.

Як зазначається, угорський прем’єр Орбан не підписує ухвалений парламентом закон у цій сфері, чим порушує міжнародні зобов’язання Будапешта.

Читайте також: Орбан: Угорщина не змінить позиції щодо квот на мігрантів

"В Європі немає місця для нападів прем’єр-міністра Орбана на освітні заклади", - наголосили у політичній силі, яка входить до ліберально-демократичної більшості в Європі.

Як відомо, проросійський прем’єр-міністр Угорщини Орбан намагається блокувати діяльність філії будапештського Центральноєвропейського університету в США, який фінансується американським філантропом угорського походження Джорджем Соросом.

На цьому тлі Угорщина також хоче заблокувати європейські інтеграційні перспективи України через нібито невідповідність мовної статті нового закону "Про освіту" у частині гарантування прав національних меншин.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>