ОБСЄ розкритикувала вибори у Вірменії

ОБСЄ розкритикувала вибори у Вірменії

Укрінформ
Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) у понеділок розкритикувала парламентські вибори у Вірменії, що пройшли у неділю, 2 квітня, заявивши, що вони були заплямовані випадками підкупу голосів і втручанням.

Про це йдеться в заяві на сайті організації.

“Незважаючи на схвалені реформи нормативно-правової бази та впровадження нових технологій для скорочення порушень на виборах, вибори були заплямовані достовірною інформацією щодо покупки голосів і тиску на державних службовців і співробітників приватних компаній”, - йдеться у заяві.

Зазначається, що це сприяло загальній відсутності суспільної довіри і довіри на виборах.

“Вчорашні вибори ознаменували перший крок на шляху до створення нової політичної системи в Вірменії, але зміна не може статися відразу”, - сказав Ігнасіо Санчес Амор, Спеціальний координатор і керівник короткострокової місії спостерігачів ОБСЄ.

Він також закликав парламентську більшість і новий уряд продовжувати свої зусилля щодо трансформації політичної культури країни у співпраці з опозицією, громадянським суспільством і міжнародним співтовариством.

В ОБСЄ повідомляють, що є достовірна інформація про покупку голосів, тиск на державних службовців, в тому числі в школах і лікарнях, а також залякування виборців. 

“Заходи, прийняті перед цими виборами покращили ситуацію щодо таємниці голосування, що є важливим кроком на шляху підвищення довіри до процесу, однак зрозуміло, що необхідно робити більше для вирішення застарілої практики такої, як підкуп виборців і тиск на виборців”, - сказав посол Ян Петерсен, глава місії зі спостереження за виборами від Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини.

За його словами, місія залишатиметься у країні на цьому і наступному тижні, що дозволятиме слідкувати за змінами після виборів, в тому числі і за завершенням результатів та обробкою будь-яких можливих скарг і апеляцій.

Раніше повідомлялося, що чотири політичні сили проходять у парламент Вірменії за підсумками обробки близько 88% бюлетенів з 1807 виборчих дільниць.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-