ЄС має скористатися контрзаходами для повної конфіскації російських активів - євродепутат

ЄС має скористатися контрзаходами для повної конфіскації російських активів - євродепутат

Укрінформ
ЄС має ухвалювати тверді рішення щодо країни-агресора та скористатися інструментом контрзаходів, передбаченого правовими нормами ООН, аби вилучити й використати в інтересах захисту та відбудови України всі €300 мільярдів заморожених державних активів РФ, а не лише відсоткових надходжень від них.

Про це у Страсбурзі, під час виступу у вівторок перед депутатами Європейського парламенту в ході пленарних слухань щодо шляхів поводження із замороженими активами РФ, заявив євродепутат від Литви, член політичної групи Європейської Народної Партії Андрюс Кубілюс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Кожен день (російської агресії – ред.) приносить нові руйнування для України, обсяг яких уже набагато перевищує €400 мільярдів. Росія має повною мірою заплатити за цю шкоду. Перемога України вимагає західної щорічної військової підтримки до €100 мільярдів. За словами віцепрезидента Єврокомісії/високого представника Борреля, заходи стосовно російських активів, які наразі знаходяться у столі ЄС, дозволяють генерувати близько €3 мільярдів щороку», - зауважив Кубілюс.

Водночас, за його словами, заморожені російські активи дорівнюють близько €300 мільярдам.

«Саме тому ЄС має скористатися міжнародно визнаним інструментом контрзаходів, який надасть країнам-членам можливість вилучити всі заморожені активи, а не лише прибутки, які вони генерують, та використати їх для відбудови України, а також для її військових потреб», - додав європейський політик.

Читайте також: Надходження від активів РФ на 90% мають використовуватися на зброю для України - Боррель

За словами Кубілюса, посилання на те, що такі конфіскаційні заходи заборонені міжнародним принципом правового імунітету, що поширюється на державні активи, є повністю хибними, оскільки рекомендації ООН у сфері міжнародного права передбачають, що держави можуть використовувати такий інструмент контрзаходів у відповідь на неправомірні міжнародні дії іншої держави, і ситуація з військовою агресією Росії проти України є саме таким випадком.

Кубілюс нагадав, що подібний механізм був використаний Сполученими Штатами проти держави Іран у 1991 році, а також проти держави Ірак у 1992 році для компенсації шкоди, завданої Кувейту. Такий самий механізм буде застосований Адміністрацією США зараз, після того, як Конгрес США ухвалив конфіскацію $20 мільярдів російських заморожених активів.

«Настав час для ЄС прийняти тверді рішення щодо контрзаходів та конфіскувати всі €300 мільярдів заморожених російських активів», - наголосив депутат Європарламенту.

Ця пропозиція була підтримана більшістю депутатів, що взяли участь в обговоренні під час пленарного засідання.

Читайте також: Росія має заплатити за шкоду, яку завдає Україні - міністри закордонних справ G7

Як повідомляв Укрінформ, під час засідання Європейської ради, яка відбулася в Брюсселі 17-18 квітня, глави держав та урядів країн ЄС висловили рішучу підтримку боротьбі України проти російської агресії, закликали країни-члени терміново надати Україні додаткові спроможності протиповітряного захисту та боєприпаси, а також прискорити роботу з пошуку правового рішення для використання в інтересах України надходжень від заморожених в ЄС суверенних активів Центробанку РФ.

Фото: delfi.lt 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-