Реєстр збитків готується прийняти до 10 мільйонів претензій українців, які постраждали від війни

Реєстр збитків готується прийняти до 10 мільйонів претензій українців, які постраждали від війни

Укрінформ
Головними заявниками на фіксацію злочину та отримання майбутніх виплат через Реєстр збитків будуть мільйони переміщених українських громадян, а найпершими можуть розглядати претензії щодо втрати майна.

Такий прогноз висловив виконавчий директор Реєстру збитків Маркіян Ключковський на брифінгу в Раді Європи у Страсбурзі, передає кореспондент Укрінформу.

«За різними оцінками, за кордоном перебуває від чотирьох до шести мільйонів українців. Близько 2 мільйонів є внутрішньо переміщеними. Отже, між цими двома цифрами маємо від шести до восьми мільйонів потенційних осіб, чиї претензії будуть досить простими, але чіткими. Можливо не всі подадуть заяви, але якщо додати до цього позови, пов'язані із втратою або знищенням майна, то ідеться про цифру від 5 до 10 мільйонів», - припустив Ключковський.

Однак, за його словами, якщо правильно налагодити процеси, то це можливо зробити.

Щодо питання поділу позовів на категорії, то це має бути рішення правління, яке формально встановить вичерпний список, який складатиметься з двох елементів, один з яких - пріоритетні заяви.

Читайте також: Українці зможуть із квітня фіксувати у «Дії» втрати для міжнародного Реєстру збитків

«Пріоритетом буде вирішення питання про можливість подачі позовів особами, які постраждали від війни, а також позовів, пов'язаних з руйнуванням інфраструктури, позови, пов'язані з втратою життя, втратою здоров'я, фізичними стражданнями і каліцтвами, переміщенням і втратою майна», - заявив Ключковський, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу про те, які саме види претензій розглядатимуть насамперед.

Саме втрата майна, найімовірніше, буде першою категорією для розгляду, тому що вона є «найбільш підготовленою з точки зору доказової бази».

Нагадаємо, Міжнародний реєстр збитків планує запустити реєстрацію матеріальних втрат українців від російської агресії за допомогою платформи на основі «Дії», а сама структура має запрацювати на повну потужність орієнтовно із квітня.

Реєстр збитків, започаткований на Саміті Ради Європи в Рейк'явіку у травні 2023 року, є першим кроком до створення міжнародного механізму компенсацій для жертв російської агресії.

На сьогодні учасниками реєстру є 43 держави та Європейський Союз. 39 беруть повну участь, п'ять - асоційовані члени. Сполучені Штати Америки, Японія та Канада також приєднались до членства.

До Ради реєстру, яка була призначена 16 листопада 2023 року, входять семеро осіб: Роберт Спано (Ісландія, голова), Кьяра Джорджетті (Італія, заступник голови), Вейо Хейсканен (Фінляндія), Юлія Кирпа (Україна), Олександра Мезиковська (Польща), Люсі Рід (США) та Норберт Вюлер (Німеччина).

Місцезнаходженням Реєстру є Гаага, Королівство Нідерландів. У відповідності до статуту Реєстру збитків, Реєстр також матиме допоміжний офіс в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, у Гаазі 11-13 грудня відбулося перше засідання Ради Реєстру збитків, завданих агресією РФ проти України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-