Приватний сектор забезпечить щонайменше третину потреб повоєнної відбудови - Мінвідновлення

Приватний сектор забезпечить щонайменше третину потреб повоєнної відбудови - Мінвідновлення

Укрінформ
У разі впровадження необхідних реформ приватний сектор стане основою повоєнної відбудови України, забезпечивши принаймні третину її потреб.

Таку думку на пресконференції, присвяченій першим результатам кредитування малого та середнього бізнесу в межах грантової програми Проєкту USAID “Реформування фінансового сектору” і ОТП Банку висловила заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції Анна Юрченко, передає кореспондент Укрінформу.

За словами посадовиці, першочергові програми з відновлення неможливо реалізувати тільки за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів, а також із використанням лише наявних технологічних ресурсів.

“Нещодавно Міжнародна фінансова корпорація IFC підготувала оцінку можливостей залучення бізнесу до процесу відновлення. За прогнозами, у разі впровадження в Україні необхідних реформ приватний сектор зможе задовольнити щонайменше третину відповідних потреб. Зокрема, ці реформи збільшать покриття потреб у фінансуванні зі 170 млрд до понад 400 млрд доларів у період до 2033 року”, - наголосила Юрченко.

Читайте також: На новому етапі люди отримуватимуть до ₴500 тисяч на відновлення житла - Шуляк

Тому зусилля уряду й міжнародних партнерів України нині спрямовані як на прискорення внутрішніх реформ, так і на розширення доступу приватного українського бізнесу до фінансування за рахунок банківських кредитів і гарантій. Особлива увага — пошуку фінансового ресурсу для підтримки малих та середніх підприємств, надто тих, що працюють у переробці та в галузі виробництва будівельних матеріалів.

“Торішнє дослідження USAID показало, що українські виробники можуть забезпечити виготовлення майже 90% будівельних матеріалів, необхідних для повоєнного відновлення. При цьому йтиметься про збереження до 100 тисяч робочих місць та генерування понад 4 млрд гривень податкових надходжень”, - сказала заступниця міністра.

Вона, зокрема, звернула увагу на те, що в Україні наразі немає жодного виробника віконного скла, що є критично важливим, адже зараз ці матеріали імпортуються з-за кордону, що потребує великих валютних витрат. А виробники бетону у нас хоча й є, але повоєнний ринок потребуватиме набагато більше такої продукції. Тож ідеться про ще одне “вікно можливостей” для бізнесу: створюючи ці виробництва, він матиме стабільний попит і гарантоване замовлення на свою продукцію, забезпечить нові робочі місця для українців та податкові надходження — для держави.

“Також ми зараз працюємо над розширенням з урахуванням потреб бізнесу функціональності Реєстру пошкодженого і знищеного майна. Цей крок є ключовим у впровадженні механізмів компенсації та підтримки, а ще - важливим інструментом для розуміння статистичних потреб для відновлення економіки регіонів. Адже ми з партнерами віримо, що приватний сектор стане основою повоєнної відбудови України”, - підсумувала Юрченко.

Читайте також: В Охтирці відбудують зруйноване росіянами приміщення міської ради

Як повідомлялося, в березні в межах онлайн-форуму «FIT for Ukraine: Construction Materials» Україна презентувала інвестиційні можливості в галузі виробництва будівельних матеріалів. За даними Конфедерації будівельників України, для відбудови лише зруйнованого війною житлового фонду буде потрібно не менше 3,9 млн кв. м скла, 5,7 млн кубометрів (11,9 млн т) бетону, 39,3 млн кубометрів (або 14 млрд штук) цегли, 45 млн кв. м черепиці. Усе це — додатково до звичних середньорічних обсягів споживання такої продукції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-