На лондонській конференції залучили близько $60 мільярдів на відновлення України - Шмигаль

На лондонській конференції залучили близько $60 мільярдів на відновлення України - Шмигаль

Укрінформ
На  Конференції з відновлення України у Лондоні (Ukraine Recovery Conference) на відновлення країни було залучено близько $60 мільярдів.

Як передає Укрінформ, про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Фейсбуці

"Минулий тиждень пройшов під знаком Ukraine Recovery Conference у Лондоні, де Україна отримала практичні результати, які посилюють нашу стійкість і прискорюють відбудову. Залучили для відновлення фінансові ресурси на загальну суму близько 60 млрд доларів", - написав він.

Шмигаль зазначив, що під час конференції ЄС анонсував 50 млрд євро на 4 роки. За його словами, ці кошти будуть використані для покриття дефіциту держбюджету та фінансування відновлювальних проєктів. Крім цього, Велика Британія спрямує Україні 3 млрд фунтів на наступні три роки, зокрема 240 млн фунтів на цей рік. Також Україна і Британія створять Фонд викликів у сфері зелених інновацій «InnovateUkraine» обсягом 62 млн фунтів.

Шмигаль додав, що під час конференції була досягнута домовленість про пакет допомоги на 1,76 млрд доларів для фінансування соціальних виплат від Світового банку. Разом з цим, були анонсовані програми фінансової підтримки від окремих країн: США – додатково 1,3 млрд доларів на транспортну інфраструктуру, цифровізацію та енергетику, Німеччина – додатково 381 млн євро, зокрема на гуманітарне розмінування, Швейцарія – 1,5 млрд франків у межах середньострокової програми підтримки.

Читайте також: Президент провів нараду за підсумками Конференції з відновлення у Лондоні

Прем'єр розповів, що Європейський інвестиційний банк під час конференції анонсував новий портфель проєктів для відбудови України на 840 млн євро. Ідеться про муніципальну інфраструктуру, водопостачання, транспорт, кібербезпеку.

Також ЄБРР підтримає українські енергетичні компанії "Нафтогаз", "Укренерго" та "Укргідроенерго" на суму 600 млн євро. "Після звільнення території Каховського водосховища розробимо дорожню карту реконструкції ГЕС. У планах – програма на 3-5 млрд євро для реалізації проєктів відбудови", - повідомив очільник уряду.

Він зауважив, що партнери й надалі будуть фінансово підтримувати Україну в межах чотирирічної програми МВФ на суму 15,6 млрд доларів.

Шмигаль наголосив, що партнери позитивно оцінюють динаміку реформ в Україні, не сумніваються в європейських перспективах для нашої країни та підтримують ідею використання заморожених російських активів для відбудови України.

Читайте також: Марченко підсумував здобутки Конференції з відновлення України

Також на конференції розпочалось створення коаліції бізнесу для інвестицій в українську економіку, зокрема до Ukraine Business Compact (єднання провідних українських та міжнародних компаній в глобальну спільноту відповідальних бізнесів для підтримки відновлення України) вже долучилось понад 500 компанії. Під час заходу було запущено Українську інвестиційну платформу G7, ЄС та його фінансових інституцій розвитку та підписано угоду України, ЄС, Норвегії, Швейцарії, Європейського інвестиційного банку та ЄБРР щодо перезапуску ринку приватного страхування воєнних ризиків.

Крім цього, Велика Британія анонсувала внесок у розмірі 20 млн фунтів стерлінгів до Трастового фонду перестрахування MIGA, яке в свою чергу підписало меморандум про взаєморозуміння з ProСredit банком, що збільшило суму гарантій до 40,8 млн євро. Також була укладена угода між IFC та Українським Дунайським пароплавством для модернізації та розширення можливостей логістики на Дунаї. Під час конференції було запущено україно-британську цифрову платформу для пошуку бізнес-партнерів.

Читайте також: Інвестори зацікавлені у відновленні України, їм потрібні лише страхові полісибізнес-омбудсмен

Як повідомлялося, 21-22 червня у Лондоні проходила міжнародна Конференція з відновлення України - Ukraine Recovery Conference, третій масштабний міжнародний захід (після конференцій в Лугано та Берліні). Понад 400 світових компаній пообіцяли надати підтримку Україні у відбудові економіки.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-