Австрійський бізнес збирається долучитися до відбудови України

Австрійський бізнес збирається долучитися до відбудови України

Укрінформ
Австрійський бізнес зацікавлений в участі у проєктах відновлення України.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Україна та Австрія домовились про те, що 23 травня у м. Львові відбудеться українсько-австрійський економічний форум, який пройде за спільною участю Палати економіки Австрії та Торгово промислової палати України. Основні тематичні блоки, які будуть обговорюватись на цьому заході – відновлення України, співпраця в енергетиці, промисловості та відновлювальній зеленій енергетиці.

«Австрійська сторона підтвердила велику зацікавленість з боку австрійського бізнесу в участі у проєктах відновлення нашої країни та співробітництва з українським бізнесом. На рівні урядовців ми маємо обговорити загальні умови роботи іноземного бізнесу в Україні. А вже в рамках форуму буде відбуватись більш широке обговорення залучення австрійських інвестицій в Україну, локалізацію та перенесення частки виробництва на нашу територію», - пояснила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Читайте також: Україна має бути більш проактивною у пошуку партнерів для відбудовиТрофімцева

За її словами, уряд визначив п’ять пріоритетів для фінансування швидкої реконструкції: енергетика, житлове будівництво, гуманітарне розмінування, критична та соціальна інфраструктура і підтримка приватного сектору.

«Пріоритетом держави на найближче майбутнє є термінове відновлення. Очікуємо на участь у спільних проєктах, пропозиції щодо відбудови окремих територіальних одиниць та конкретних форматів участі Австрії у проєктах післявоєнної відбудови України», - наголосила Свириденко.

Під час зустрічі сторони обговорили можливість надання експортних гарантій Австрійського контрольного банку для інвестицій в Україну. Адже саме страхування воєнних ризиків є однією з основних перепон на шляху до залучення іноземних інвестицій в Україну під час війни.

Зі свого боку Федеральний міністр праці та економіки Республіки Австрія Мартін Кохер підтвердив зацікавленість австрійського уряду і бізнесу в економічній співпраці з Україною та її якомога більшому розширенню.

Читайте також: У Берліні запустили Платформу з відновлення України

Як повідомлялось, Австрія притримується позиції нейтралітету у питаннях постачання Україні військової техніки. Основна допомога, що надається Україні має гуманітарне направлення. Після початку війни Україна отримувала від Австрії шоломи, захисні жилети та паливо. Також наша країна отримала 10 млн євро від Австрії в межах програми другої позики на політику розвитку у сфері економічного відновлення України від Світового банку. Кошти було надано з Цільового фонду донорів Світового банку. У межах Міжнародного установчого саміту International Summit on Food Security Австрія виділила 3,8 млн євро.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-