Євросоюз виділив €100 мільйонів на відновлення шкіл в Україні

Євросоюз виділив €100 мільйонів на відновлення шкіл в Україні

Укрінформ
Євросоюз та Україна підписали угоду про пакет підтримки в обсязі 100 млн євро на відновлення пошкоджених війною шкіл.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у п'ятницю на сайті Представництва ЄС в Україні.

"Європейська Комісія та уряд України підписали угоду про пакет підтримки в обсязі 100 мільйонів євро для відновлення і реабілітації шкільних закладів, зруйнованих внаслідок повномасштабної агресії росії проти України, – рівно за три місяці по тому, як президентка Урсула фон дер Ляєн оголосила про це у своєму зверненні "Становище Союзу за 2022 рік", - йдеться у повідомленні.

Допомога надходитиме до України через гуманітарних партнерів ЄС, а частково – як бюджетна підтримка для уряду України.

Зазначається, що Єврокомісія виділила з поточного контракту з польським банком розвитку Bank Gospodarstwa Krajowego близько 14 млн євро на придбання шкільних автобусів, а також започаткувала загальносоюзну кампанію солідарності з благодійної передачі шкільних автобусів для України. Наразі з ЄС та його держав-членів до України вже прямують приблизно 240 автобусів.

Читайте також: ЄС виділив Україні €14 мільйонів на закупівлю шкільних автобусів

Пакет допомоги у розмірі 100 млн євро включає, зокрема, 34 млн євро гуманітарної допомоги. З них 20 млн євро спрямовуються через Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS) і 14 млн євро – через Програму розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). Ця підтримка зосереджуватиметься на дрібному та середньому ремонті, зокрема на ремонті вікон, дахів, дверей, санітарного обладнання і опалення, а також на наданні шкільного обладнання для навчальних приміщень та бомбосховищ.

Ще 66 млн євро буде надано безпосередньо уряду України у якості бюджетної підтримки.

Комісія працюватиме спільно з українським урядом та Фондом Олени Зеленської.

"Протягом найближчих тижнів комісія розраховує виділити 66 млн євро бюджетної підтримки. UNOPS та ПРООН розпочали оцінку шкоди, завданої об'єктам, що підлягають відновленню на місцях. Очікується, що більшість навчальних закладів, на які поширюється цей грант, будуть відремонтовані до початку наступного навчального року – в період з грудня 2022 до вересня 2023 року", - наголосили у представництві.

Як відомо, здійснені росією обстріли пошкодили або знищили на території України понад 2800 навчальних закладів, що мало негативні наслідки для 5,7 млн дітей шкільного віку. У багатьох не залишилося шкіл, до яких вони ходили.

Фото: Vincenzo Circo/IMAGO

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-