У Сеймі Польщі відкрили виставку «Українка»

У Сеймі Польщі відкрили виставку «Українка»

Фото, відео
Укрінформ
У Сеймі Польщі експонується виставка під назвою «Українка», яку відкрито з нагоди проведення у Варшаві Парламентської асамблеї ОБСЄ.

Виставка представляє українських жінок під час війни, які виконують різні соціальні й професійні ролі - бабусь, матерів, мам, волонтерок, військових тощо, передає кореспондент Укрінформу.

Під час відкриття виставки маршалок Сейму Елжбета Вітек підкреслила, що експозиція демонструє не лише сумне і трагічне обличчя української жінки, але й показує, що під час цієї жорстокої війни українська жінка відіграє стільки важливих ролей.

«Це жінка-мама, яка щодня має дбати про безпеку своїх близьких, особливо своїх дітей, це мати, яка залишилася в Україні, і мати, яка покинула власний дім і приїхала сюди (до Польщі - ред.) шукати надійного притулку. Але українська жінка – це також жінка-військовий»,- зазначила Вітек.

У Сеймі Польщі триває виставка під назвою "Українка" / Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ

Вітек підкреслила, що українські жінки хочуть бути не жертвами, а борцями. Вона зазначила, що з початку російської агресії проти України кількість жінок в українській армії подвоїлася, відтак вони на рівних з чоловіками борються за суверенітет, свободу та незалежність своєї країни, а також за безпеку та свободу Європи.

За її словами, українська жінка сьогодні – це волонтерка, медик на фронті, перекладачка, вчителька, чи артистка або ж документалістка, яка відкриває світові злочини, які скоює росія в Україні.

Читайте також: У Музеї війни виставили уламки російської зброї з деокупованої Харківщини

На виставці презентовано відеоролик про українських жінок під час війни, а також буклет з поїздки у квітні спікерок парламентів країн ЄС на польсько-український кордон і відвідання кількох центрів для українців у Холмі та поблизу Варшави.

Виставка проходить під патронатом маршалка Сейму Елжбети Вітек.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-