У Кабміні розповіли, як складали план відновлення України, який представлять у Лугано

У Кабміні розповіли, як складали план відновлення України, який представлять у Лугано

Укрінформ
План відновлення України, який 4-5 липня представлять у м. Лугано (Швейцарія), напрацьовували 24 робочі групи під керівництвом Прем'єр-міністра Дениса Шмигаля та керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

Про це міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов сказав у неділю в ефірі телемарафону, передає кореспондент Укрінформу.

«Найголовніше, що буде презентовано, це план відновлення України, який упродовж останніх двох місяців під головуванням Прем'єр-міністра та керівника Офісу Президента напрацьовували 24 групи по всіх секторах економіки та суспільного життя тощо. Окремо буде представлено план по конкретних інвестиційних проєктах, по можливості донорства, аналіз», - сказав Немчінов.

Читайте також: Зеленський: Відбудова України - найбільший економічний проєкт в Європі нашого часу

За його словами, це буде велична платформа для того, щоб донори та світове товариство загалом розуміли, якої руйнівної сили завдало російське вторгнення в 2022 році Україні і який об'єм потрібний для відбудови країни до нормального її стану. Цей стратегічний документ містить не тільки фінансові питання, а й візію відновлення. Адже виклики відкритої збройної агресії після 8-річного конфлікту зовсім змінили ситуацію в Україні. Це стосується енергетичної сфери, портів та їхнього подальшого розвитку, відновлення зруйнованих підприємств, які треба відбудовувати з урахуванням нових економічних принципів та інші питання.

Міністр КМУ зазначив, що загалом влада планує переважно будувати нове. Звісно, є випадки, коли доцільно відновити об'єкт, але часто простіше буде звести новий. Це ж стосується й житла. «Якщо ми говоримо про будівництво нового житла, то воно повинно відповідати як вимогам безпеки, тобто мають бути бомбосховища, так і вимогам екологічності, термомодернізації. Якщо говоримо про промисловість, то вона має розміщуватися там, де це економічно доцільно. Вона має бути однозначно з екологічною складовою», - додав Немчінов.

Читайте також: Відновлення України потрібно поєднати з новою хвилею реформглава Єврокомісії

Як повідомлялося, 4-5 липня в м. Лугано (Швейцарія) відбудеться Конференція з питань відновлення України, де буде презентовано проєкт відповідного плану.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-