Зеленський пропонує країнам-партнерам узяти шефство над регіонами України, які постраждали від війни

Зеленський пропонує країнам-партнерам узяти шефство над регіонами України, які постраждали від війни

Укрінформ
Україна вже готує масштабний план відновлення після війни й потребує стратегічного міжнародного плану підтримки, який включатиме гроші, технології, допомогу іноземних фахівців для модернізації країни та соціального розвитку.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це Президент Володимир Зеленський сказав під час онлайн-виступу на Міжнародній донорській конференції на підтримку України у Варшаві, запропонувавши країнам-партнерам узяти шефство над регіонами та галузями України, які постраждали від війни.

"Свобода має демонструвати наочно, що вона захищає та забезпечує людей краще, ніж тиранія, яка десятки років насолоджувалася масштабним потоком грошей за нафту, газ та іншу сировину. Саме так свобода виграє. Саме тому ця конференція важлива для всіх у Європі. І стратегічно важлива, і тактично. Перше. Потрібен достатній фінансовий ресурс, щоб українці й українки були забезпечені всім необхідним, поки війна триває. Українська держава як розпорядник цих коштів забезпечить усі нагальні потреби – як оборонні, так і соціальні та гуманітарні. Друге. Ми вже готуємо масштабний план відновлення України після війни й потребуємо стратегічного міжнародного плану підтримки для України, який буде сучасним аналогом історичного Плану Маршалла. Це гроші, це технології, фахівці й можливості для зростання, які необхідні для повернення безпечного життя, для модернізації та соціального розвитку", – наголосив Зеленський.

За його словами, це будуть інвестиції у стабільність усього центру та сходу Європи.

"Щоб агресор знав, що не зламає силу Європи та всіх вільних народів. І щоб усе зруйноване війною було відбудоване на високому рівні. Відновлення України зараз має стати таким же історичним прикладом для нашого часу й майбутнього, яким свого часу стало відновлення європейських країн після Другої світової війни. І такі інвестиції вільного світу, якщо вони будуть швидкими, якщо вони будуть достатніми, означатимуть, що мільйони наших людей, які стали вимушеними переселенцями через цю війну, зможуть повернутися додому", – підкреслив він.

Президент зазначив, що пропонується партнерам України – цивілізованим і відповідальним державам – узяти шефство над тими регіонами, над тими містами, над тими галузями української економіки, які постраждали від розв'язаної росією війни.

"Взяти шефство, щоб разом з нами забезпечити повноцінне відновлення цих регіонів, наших міст, містечок і галузей. Такий проєкт шефства може створити новий і так само історичний приклад взаємодії й партнерства між державами вільного світу, між регіонами, містами й компаніями Європи та демократичних країн", – сказав Зеленський.

Він додав, що після десяти тижнів повномасштабної війни рф проти України "наша зустріч у такому форматі і з такою метою доводить, що Україна, Європа й увесь вільний світ – на шляху до спільної перемоги". Глава держави наголосив, що наша держава зберігає повну функціональність. Наш континент об'єднаний. "Мільйони й мільйони людей у світі підтримують нас заради того, щоб тиранія програла. Збройні сили України та всі наші героїчні захисники хоробро й твердо захищають свободу на полі бою. Але те, чим завершиться ця жорстока війна, вирішується не тільки на полі бою. А ще й у площині економіки, фінансів, гуманітарної підтримки, здатності забезпечити нормальне життя на вільній від ворога території, у відбудові того, що зруйнувала російська армія", – сказав Зеленський.

Читайте також: Зеленський закликає надати Україні членство в ЄС за скороченою спецпроцедурою

Він подякував усім учасникам Конференції за те, що вони поруч у цій війні за вільне та демократичне життя для мільйонів людей. "Не тільки для України. А й для всіх нас, кому ще тиранія може загрожувати. Я вірю, Європа сьогодні покаже свою силу. Ви покажете свою силу. Зокрема, й міжнародні інституції – інституції ООН, представники яких присутні з нами зараз і можуть бути ще дієвішими. Бо це – для нашої спільної свободи", – наголосив Зеленський.

Як повідомляв Укрінформ, 5 травня у Варшаві проходить Конференція донорів для допомоги Україні. Ініціаторами події є прем’єр-міністри Польщі та Швеції Матеуш Моравецький і Магдалена Андерссон. Метою конференції є збір коштів на зростаючі гуманітарні потреби України. Польща та Швеція таким чином хочуть заохотити своїх партнерів спільно реагувати на складну гуманітарну ситуацію в Україні. Партнери події – президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської Ради Шарль Мішель.

Читайте також: Шмигаль: Британія, Данія і Швеція відбудовуватимуть українські регіони, чекаємо пропозицій від інших

За даними ООН, 13 мільйонів людей в Україні потребують базової гуманітарної допомоги у вигляді житла, їжі та ліків. Тому, як зазначають у канцелярії польського прем'єра, необхідно негайно мобілізувати міжнародну допомогу для України, яка наразі покриває менш як 15% від наявних потреб.

Кількість біженців з України, які внаслідок російського вторгнення змушені були покинути свої домівки та поїхати за кордон, вже перевищила 5,6 млн осіб.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-