Єврокомісія сплатила €3,5 мільярда країнам-членам для прийому біженців із України

Єврокомісія сплатила €3,5 мільярда країнам-членам для прийому біженців із України

Укрінформ
Європейська Комісія оголосила про сплату країнам-членам 3,5 мільярдів євро фінансової допомоги для організації прийому та облаштування біженців з України, що рятуються від російського вторгнення.

Про це сьогодні у Брюсселі під час брифінгу для преси повідомив речник Єврокомісії Стефан де Кеерсмакер (Stefan de Keersmaecker), повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Єврокомісія виплатила 3,5 мільярда євро країнам-членам для допомоги в організації прийому на своїй території людей, що рятуються від війни в Україні. Ця допомога є особливо важливою для країн, що межують з Україною та приймають велику кількість біженців. Наприклад, Польща отримала 562 мільйонів євро. Румунія – 450 мільйонів євро, Угорщина 299 мільйонів євро і Чеська Республіка 283 мільйон євро, що є дуже важливим внеском», - зауважив речник.

Він наголосив, що ці гроші дозволять полегшити навантаження на бюджети країн-членів. Витрати, що були вже зроблені національними урядами для піклування про біженців, можуть компенсуватися за рахунок цієї бюджетної програми, починаючи від дати російського вторгнення в Україну.

За даними, що оприлюднені на сайті Єврокомісії, згадані кошти в обсязі 3,5 мільярда євро були виділені для використання в рамках європейської програми цивільного захисту REACT-EU з Фонду регіональних дій для біженців в Європі (CARE).

Читайте також: Словацький прем’єр закликав Єврокомісію назавжди скасувати мита на імпорт України до ЄС

Як повідомлялося, 24 лютого 2022 року росія розпочала пряме вторгнення проти України та продовжила військову агресію, що почалася з 2014 року. Російські війська проводять масовані бомбардування та обстріли мирних українських міст та селищ, вони розв’язали масовий терор проти цивільного населення на тимчасово окупованих територіях. Збройні Сили України та Сили територіальної оборони чинять запеклий опір російським загарбникам та завдають їм величезних втрат. На боротьбу із агресором піднявся весь народ України.

Від початку російського вторгнення Європейський Союз виявив солідарність з Україною, та почав надавати їй політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу. Зокрема, ЄС активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка надала мільйонам біженців з України право на проживання на території ЄС, на отримання базових соціальних послуг та на працевлаштування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-