В Україні сьогодні - День спротиву окупації Криму

В Україні сьогодні - День спротиву окупації Криму

Оновлено
Укрінформ
В Україні 26 лютого - День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Це пам'ятна дата на річницю проведення мітингу кримських татар та українців у Сімферополі на підтримку територіальної цілісності України і проти проведення позачергової сесії Верховної Ради Криму у 2014 році, повідомляє Укрінформ.

25 лютого 2014 року під будівлею Верховної Ради АРК відбувся проросійський мітинг, організований "Кримським фронтом" і "козацькими" організаціями. Учасники вигукували проросійські гасла та вимагали відокремлення від України. На мітингу виступив голова Верховної Ради АРК Володимир Константинов, який оголосив про проведення 26 лютого позачергової сесії. У ЗМІ з'явилася інформація про те, що на сесію може бути винесене питання про вихід Криму зі складу України.

26 лютого під стінами Верховної Ради Криму паралельно зібралися дві акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримських татар, рухом "Євромайдан Крим" та іншими проукраїнськими організаціями, який зібрав до 10 тисяч учасників, і проросійський чисельністю близько 700 осіб, ініціатором якого стала партія "Руська єдність". Через незадовільні заходи безпеки, вжиті правоохоронцями, між учасниками мітингів сталися сутички. Загинули двоє людей. Проросійський мітинг був відтіснений до внутрішнього двору парламенту, а призначена днем раніше сесія скасована.

Наступного дня, 27 лютого 2014 року, озброєні російські спецпризначенці захопили будівлі Верховної Ради і Ради міністрів АРК в Сімферополі.

Читайте також: Кримськотатарський народ має бути залучений до вирішення долі Криму - Чубаров

26 лютого 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про встановлення 26 лютого в Україні Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя як щорічної пам'ятної дати.

***

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у День спротиву окупації Криму та Севастополя наголосив, що Кримський півострів обов'язково повернеться до складу України. Про це він зазначив у Телеграмі.

"День спротиву окупації Криму та Севастополя повертає нас до подій початку війни росії проти України. Коли у 2014 році люди, не бажаючи жити в окупації, виходили на мітинги та не боялись заявляти про свою позицію", - зауважив Шмигаль.

"Немає сумніву, що Крим обов'язково повернеться до складу України. Нехай цей день нагадає нам про важливість єдності та боротьби за свободу", - підкреслив очільник уряду.

***

Міністр оборони Рустем Умєров у День спротиву окупації Криму та Севастополя наголосив, що Україна пам'ятає кожного свого громадянина, хто залишився на Кримському півострові, і робить усе для визволення з нової "в'язниці народів". Про це він зазначив у Фейсбуці.

Умєров нагадав, що "11 років тому, 26 лютого 2014 року, кримські татари та українці в Сімферополі провели масштабний мітинг в підтримку територіальній цілісності України. В ці дати, 11 років тому, Росія почала агресію, війну проти України — з тимчасової окупації Криму".

"Кремль кинув виклик не лише Україні, а й усьому світу, перетворивши Крим на військову базу та поставивши під загрозу безпеку всього Чорного моря. Але так само 11 років тому розпочався і наш спротив. Українці та кримські татари першими стали на захист своєї землі, спочатку через ненасильницький опір", — зазначив міністр.

Він зауважив, "усі ці 11 років Кремль переслідує та кидає за ґрати кожного, хто не згоден з окупацією – кримських татар, українських активістів, журналістів. Як наслідок, сьогодні 221 громадянин України, політичні в’язні, незаконно утримуються в російських в’язницях. З них 134 — це кримські татари. Політв’язнів Криму катують, судять за сфабрикованими справами та утримують у жахливих умовах. Але ні репресії, ні тюрми не змогли зламати їхню волю – вони залишаються символами незламності Криму".

"Ми не змирилися з окупацією. Ми боремося на передовій, у тилу та в самому Криму. Україна пам'ятає кожного свого громадянина, хто залишився на півострові, і робить усе можливе для їхнього визволення з нової "в'язниці народів", — заявив Умєров.

За його словами, "сьогодні ми розуміємо, що єдина мова, яку розуміє агресор, — це мова сили. Україна змінила баланс сил у Чорному морі: наші далекобійні ракети та морські дрони щодня знищують військовий потенціал окупантів у Криму, а десятки ворожих кораблів уже лежать на дні, включно з флагманським крейсером "Москва".

"Крим, мій дім, – це Україна! Ми повернемо його додому", — наголосив Умєров.

Читайте також: У Ялті, Севастополі, Сімферополі, Джанкої долучаються до акції до Дня спротиву окупації Криму

***

Україна ніколи не відмовиться від мети повернути до свого складу Крим, адже це ключовий елемент безпеки та миру в Європі. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в соцмережі X з нагоди Дня спротиву окупації Криму.

“Сьогодні День спротиву окупації Криму. За 11 років Росія перетворила український півострів на військову базу та в’язницю: придушувала інакомислення, пригноблювала кримських татар, забороняла Меджліс, стирала українську ідентичність”, – заявив міністр.

Він підкреслив, що опір ніколи не припинявся, щодня українці та кримські татари кидають виклик окупантам, ризикуючи бути заарештованими за спротив режиму.

“Російська агресія розпочалася з Криму і там закінчиться. Крим повернеться до складу України. Ми ніколи не відмовимося від цієї мети. Це ключовий елемент безпеки та миру в Європі”, – наголосив Сибіга.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-