Світлина давнього дерев’яного храму презентуватиме Тернопільщину у Вікіпедії

Світлина давнього дерев’яного храму презентуватиме Тернопільщину у Вікіпедії

Укрінформ
Cвітлина церкви Івана Богослова у селі Жуків перемогла у номінації «Найкраща фотографія Тернопільської області 2021» в українській частині найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Про це кореспонденту Укрінформу повідомила директор обласного департаменту культури і туризму Світлана Байталюк.

«На світлині фотографу Андрію Мозолю вдалося передати усю красу пам’ятки сакральної архітектури – церкви у селі Жуків, збудованої у 1803 році. Цікаво, що цей храм віряни свого часу перевезли із сусіднього села Нараєва. Відтепер ця перлина давнього зодчества презентуватиме наш край у вільній енциклопедії, приваблюючи туристів побачити усю красу цього храму на власні очі», – розповіла Байталюк.

За її словами, усього у Вікісховищі Тернопільщина нині представлена понад 4750 пам’ятками, з них світлинами – понад 880 об’єктів.

Цьогоріч майже три десятки конкурсантів завантажили близько 480 фото 161 об’єкта.

Читайте також: Фото давнього храму презентуватиме Рівненщину у Вікіпедії

За час проведення конкурсу у цій номінації змагалося майже чотири сотні учасників.

Як відомо, мета конкурсу «Вікі любить пам’ятки» – отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії – вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу. А також привернути увагу українців до культурної спадщини, пізнати забуті та маловідомі сторінки своєї історії. В Україні конкурс проходив удесяте.

Загалом упродовж 2012-2021 років у межах конкурсу було завантажено понад 350 тисяч світлин українських пам’яток, сфотографовано понад 39 тисяч пам’яток із території України.

Фото: Андрій Мозоль, Вікіпедія

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-