На Рівненщині цьогоріч оновлять п’ять туристичних магнітів краю

На Рівненщині цьогоріч оновлять п’ять туристичних магнітів краю

Укрінформ
П’ять туристичних об’єктів Рівненської області вже мають проєктно-технічну документацію для подальшої реставрації у 2022 році.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Рівненської облдержадміністрації.  

«В області, у рамках президентської програми «Велика реставрація», планують оновити туристичні об’єкти краю. Мова йде про Вежу Луцьку XVI ст., де розташований Музей книги та друкарства, Вежу Муровану XIV ст. у м. Острог, Палац князів Любомирських XVIII ст. в м. Дубно, обласний краєзнавчий музей м. Рівне», – йдеться у повідомленні.

Також передбачається відреставрувати унікальний зовнішній іконостас – «Голгофу» Івана Їжакевича. Композиція прикрашає фасад пам'ятки архітектури національного значення – церкви св. Георгія 1914 року Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».   

Усі ці об’єкти мають проєктно-кошторисну документацію.

За словами директора Інституту «УкрНДІпроектреставрація» Василя Тимковича, який відвідав Рівненщину, наразі є потреба у ремонтно-реставраційних роботах на багатьох пам'ятках.

Читайте також: Садибу Харитоненків у Сумах відновлять за програмою «Велика реставрація»

«Ця програма стосується пам’яток по всій Україні. І мова йде не лише про туризм, а й про історію, презентацію держави на світовому рівні. Ми повинні зберегти цінність цих об'єктів», – зазначив Тимкович.

Як повідомляв Укрінформ, на реалізацію програми Президента «Велика реставрація» у державному бюджеті на 2022 рік закладено 3 мільярди гривень. 

На ці кошти планується реалізувати 100 нових проєктів і завершити розпочаті у 2021-му. Раніше повідомлялося, що торік «Велику реставрацію» профінансували на понад 711 млн грн.

Програма «Велика реставрація» розрахована на 2021-2023 роки та має на меті перетворити об’єкти матеріальної культурної спадщини на одиніз основних ресурсів розвитку України, зробити їх туристичними магнітами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-